’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması’ başladı

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle organize edilen “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Buluşması” başladı.

Atatürk Havalimanı’ndaki aktifliğe katılan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Devlet Konukevi önündeki apron bölgesinde bir ortaya geldi.

Apronda kurulan dev platformun önünde toplanan vatandaşlar, vakit zaman “Dik dur eğilme” ile darbeleri kınayan sloganlar attı.

Programda, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Kadrosu konser verdi.

Etkinlikte birtakım sanatkarlar, 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü sırasında şehit ve gaziler için türkü, marş ve şiirler seslendirdi.

15 Temmuz gazilerinin isimlerinin slayt olarak ekranlara verilmesinin akabinde programda, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı tarafından hazırlanan sinemanın gösterimi yapılacak.

Daha sonra aktiflik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alana teşrif etmesinin akabinde tüm şehitlerin isimlerinin okunmasıyla devam edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı’na geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Buluşması”na katılmak üzere Ankara’dan İstanbul’a geldi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle organize edilen aktifliğe katılmak üzere İstanbul’a gelen Erdoğan’ı taşıyan özel uçak “TUR”, saat 20.05’te Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’ne indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da İstanbul’a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı, havalimanında 15 Temmuz gazileri ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Bayram Şenocak ve öbür ilgililer karşıladı.

Bu esnada, 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü ile çaba sırasında tüm yurtta verilen selalara atıfla havalimanında da sela okundu.

Buluşmanın gerçekleşeceği Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önündeki apronda vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarını sallayarak, Erdoğan’a dayanak tezahüratları yaptı.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu