15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde çalışma yok

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, birtakım basın yayın kuruluşlarında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de asfalt yenileme ve yol bakım-onarım çalışmalarının yapıldığı istikametinde haberlerin yer aldığı aktarıldı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün rutin bakım ve tamiri maksadıyla 27 Haziran’dan itibaren 17 Ağustos’a kadar kimi şeritlerin kapatıldığı belirtilen açıklamada, “15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ise rastgele bir çalışma bulunmamaktadır ve tüm şeritleri trafiğe açık olarak hizmet vermektedir.” sözü kullanıldı.

Açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım tamirat çalışmaları hakkında da bilgi verilerek, “Köprüde bulunan mevcut asfalt kaldırılacak, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak derzlerin tamiratı gerçekleştirilecektir. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde, 17 Ağustos’a kadar, Avrupa-Asya istikametindeki 4 şerit ulaşıma kapatılarak, gidiş ve gelişler 2’şer şeritten devam edecektir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 2009’dan bu yana bu çapta bir bakım tamirat çalışmasının yapılmadığına işaret edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

“İstanbul ulaşımının can damarı olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün inançlı, konforlu ve uzun müddetli hizmet verebilmesi için yapılması zarurî olan bakım tamirat çalışmaları, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının ağır olmadığı kelam konusu süreçte tamamlanacaktır. İstanbul trafiğindeki vatandaşlarımızın sabır ve anlayış göstermelerini umuyoruz.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu