15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kentteki toplu ulaşım araçlarının 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde fiyatsız hizmet vermesini kararlaştırdı.

AK Parti İBB Küme Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP İBB Küme Başkanvekili Doğan Subaşı’nın ortak imzasıyla verilen teklifte, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde toplu ulaşımın fiyatsız verilmesi istendi.

Teklifte, “15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz, sokaklara, meydanlara inerek namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı yalnızca imanlarından aldıkları güçle ve çıplak elleriyle bir defa daha istiklali ve istikbali için destansı bir gayret vermiştir. İradelerini FETÖ terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri milletin ortak, mücadeleci iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlı tavrı karşısında başarısız olmuştur.” denildi.

Halkın, 15 Temmuz Ulusal Birlik ve Demokrasi Günü düzenlenecek olan aktiflik ve anma programları ile gibisi tertiplere rahatlıkla iştirak edebilmeleri için 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 06.00 ile 16 Temmuz günü 2019 Salı günü saat 06.00 ortasında istanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu ulaşım araçlarında fiyatsız seyahat yapılabilmesine imkan sağlanması talep edildi.

Teklif, Hukuk-Plan ve Bütçe ile Temel Haklar Komitesi’nde olumlu bulunarak Meclis’e havale edildi. Meclis’te görüşülen teklif, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu tarafından oylamaya sunuldu.

Tüm üyelerinin oylarıyla kabul edilerek Meclis’ten geçen karara nazaran, 15 Temmuz Pazartesi günü saat 06.00 ile 16 Temmuz Salı günü saat 06.00 ortasında istanbulkart entegrasyonuna dahil olan tüm toplu ulaşım araçları fiyatsız hizmet verecek.

İstanbul’da Kurban Bayramı’nda ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, kentteki toplu ulaşım araçlarının Kurban Bayramı mühletince vatandaşa fiyatsız hizmet vermesine karar verildi.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu