Adalet Bakanlığı 5970 personel alacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilama nazaran, Adalet Bakanlığı çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere 5 bin 970 kontratlı işçi alacak.

Adalet Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ilamına nazaran, Bakanlık bünyesinde 276, İşçi Genel Müdürlüğünde 4 bin 424, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı için bin 99, Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğünde 171 işçi çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere istihdam edilecek.

İlama nazaran, bakanlık bünyesinde merkezde çalıştırılmak üzere kelamlı imtihanla 8 avukat, 37 dayanak işçisi, taşrada da 3 başka teknik hizmet çalışanı (istatistikçi), 45 dayanak hizmet çalışanı (hizmetli), 98 psikolog ve 85 toplumsal çalışmacı kontratlı işçi alımı yapılacak.

Adaylar, 5 – 19 Temmuz tarihleri ortasında İşçi Genel Müdürlüğü İşçi Teşkilatı Şube Müdürlüğüne şahsen yada posta ile başvurabilecek. Müracaatta bulunacak adayların ilgili KPSS puan çeşitlerinden 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Postadaki gecikmeler ve öbür sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik evrak ibraz edenlerin müracaatları kabul edilmeyecek.

Sözlü imtihana katılmaya hak kazananlar ile kelamlı imtihan yeri ve tarihi Adalet Bakanlığının internet sitesinden ilan edilecek.

4 bin 424 kontratlı işçi alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğü, adalet komitelerince yapılacak uygulamalı ve kelamlı imtihanı sonucuna nazaran, 3 bin 71 zabıt katibi, bin 169 mübaşir, 96 sürücü, 58 teknisyen ve 30 aşçı olmak üzere toplamda 4 bin 424 isimli ve idari yargıda misyon yapmak üzere kontratlı işçi alımında bulunacak.

Ayrıca adaylar, 1-16 Temmuz tarihleri ortasında mesai bitimine kadar yalnızca bir unvan için ilgili adalet komitesi başkanlıklarına yapabilecek. Adaylardan KPSS puan çeşitlerinden 70 ve daha üstü puan almış olma kaidesi aranacak.

Sözleşmeli bin 99 icra katibi alımı

Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı, adalet komitelerince yapılacak uygulamalı ve kelamlı imtihanı sonucuna nazaran, bin 99 kontratlı icra katibi alımı gerçekleştirecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, ilgili KPSS puan cinslerinden 70 ve daha üstü puan almaları gerekiyor. Adaylar müracaatlarını 1-16 Temmuz tarihleri ortasında ilgili adalet komitesi başkanlıklarına gerçekleştirebilecek.

Sözlü imtihanla 171 işçi alınacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü, kelamlı imtihanla 108 psikolog, 24 toplumsal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner doktor olmak üzere erkek adaylar ortasında toplam 171 kontratlı işçi alımında bulunacak.

İlama nazaran, adayların müracaatlarını şahsen 22 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri ortasında mesai bitimine kadar rastgele bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi süreç şube müdürlükleri, şeflikleri ve ofislerine yapabilecek. Posta yoluyla yapılacak müracaatlar geçersiz sayılacak.

Sözlü imtihana KPSS’nin ilgili puan tiplerinden en yüksek puandan başlanmak üzere, belirlenen takımına sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. İmtihana girmeye hak kazanan adayların isimleri 2 Eylül’de “cte.adalet.gov.tr” adresinden yayımlanacak.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu