AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yeni bir sistem (Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) hayata geçti. Bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme ahenk sağlayamama kelam mevzusuysa bunlar tespit edilecek. Çeşitli noktalarda vatandaşa hizmet götürme konusunda kâfi performans göremediğimiz bahisler güncellenecek. Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR’ı çekilecek. Değerli olan burada hizmetin süratli gitmesi.” dedi.

“Son derece olağan bir çalışmadır”

Çelik kelamlarına şöyle devam etti:

“Sistemin (Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) 1. yılına geldiğimizde çeşitli bürokratik noktalarda direnç varsa, tıkanıklıklar varsa, yavaş işleyen noktalar varsa buralara nasıl müdahale yapılması gerekir… Alışılmış ki bir çalışma yapılacaktır. Bu işin tabiatı gereğidir. Son derece olağan bir çalışmadır. Bir performans ölçümü, bir verimlilik çalışmasını muhalefet, Sayın CHP Genel Lideri sistem tartışmasına, rejim tartışmasına dönüştürmeye çalışıyor tekrar.”

AK Parti Sözcüsü Çelik, “Hava savunma sistemimizin güçlendirilmesi, hâkim bir devlet olarak ulusal güvenliğimizin gereğidir ve Türkiye bu sistemi almışsa bu sistemi kullanacaktır.” formunda konuştu.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu