Ayvalık’taki hortum sitede büyük hasara yol açtı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, gece sağanak ve hortum nedeniyle büyük hasar oluşan sitede paklık ve hasar tespitine başlandı.

İlçenin Sahilkent Mahallesi’nde yaklaşık 5 dakika tesirli olan hortum vakit zaman güç kesintilerine yol açtı.

Bazı ağaçların arabaların üstüne devrildiği mahallede en çok hasar, Engürü Sitesi’nde meydana geldi.

Seyyar bir baz istasyonunun devrilerek ziyan gördüğü, kimi binaların çatılarındaki kiremitlerin uçtuğu, amfi tiyatronun sahnesinin yıkıldığı siteye, güç nakil sınırlarının kopması nedeniyle elektrik verilemiyor.

Ayrıca, sitenin plajındaki şezlong ve şemsiyeler denize uçtu, gölgelikler hasar gördü. Etraftaki bir restoran ile kimi meskenlerin camları da kırıldı.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin kimi bölgelerinin bu olaydan etkilendiğini söyledi.

Enerji nakil çizgilerindeki aksaklıkların giderilmesi için ilgili firma görevlilerince çalışma başlatıldığını aktaran Görgülüarslan, “Bazı mesken ve iş yerlerinde cam patlaması ve gibisi olaylar var. Çok şükür, maddi hasarların dışında rastgele bir kaybımız yok.” dedi.

“Sosyal tesisimiz ve iki plajımızda büyük hasar var”

Engürü Sitesi’nin yöneticisi Gürsel Uslu da sitede hasar tespitinin sürdüğünü lisana getirdi.

Ayvalık Belediyesi takımlarınca site genelinde paklık çalışması yürütüldüğünü kaydeden Uslu, “Sitenin güya belirlenmiş bölgelerine bomba atılmış üzere bir görüntü ile karşılaştık. Toplumsal tesisimiz ve iki plajımızda büyük hasar var. Site merkezindeki ticari binamızın çatısı, bir art sokağa uçtu.” diye konuştu.

Site sakinlerinden Erdal Sergen Bıldırcın, gece büyük bir gürültü duyduklarını, daha sonra sağanağın başladığını söyledi.

Bıldırcın, daha sonra dışarı çıktıklarında sitenin idare binası ve birçok yerinde büyük hasar olduğunu gördüklerini söz etti.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu