Bahçeli’den ‘sistem’ açıklaması

Kastamonu’da halka hitap eden MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemizin gelecek umududur, ulusal güvenlik ve beka sıkıntılarına yegane tahlil ve devadır. ‘Eski sisteme dönelim’ diyenlerin FETÖ ile irtibat ve iltisakları vardır.” sözlerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

Tam 3 yıl evvel TSK içine yuvalanan terörist takım millet ve devlete silah doğrultmuştu. 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nü anıyorum. 15 Temmuz’da satırları ihanet ve melanetle yazılmış karanlık bir senaryo tedavüle sokulmuştu. Hedef Türkiye’yi içten yıkmaktı. 15 Temmuz’da Türk milletinden intikam alınmak istendi. İhanet imanı geçemedi. 1 dolarlık ederi olan namussuzlar Türk milletinin haşmeti karşısında kaçacak delik aradılar. FETÖ ile uğraş sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu mevzuda tavsama olamaz, ihmal olamaz, müsamaha olamaz, hatırlı ve gerisi olan FETÖ’cülerin korunması yahut kollanması diye bir şey kelam konusu edilemez.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkılmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemizin gelecek umududur, ulusal güvenlik ve beka meselelerine yegane tahlil ve dermandır. ‘Eski sisteme dönelim’ diyenlerin FETÖ’yle irtibat ve iltisakları vardır. Eski sistemden medet umanların PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu