BOTAŞ 1 milyon 200 bin metrekarelik alanı ağaçlandıracak

Boru Sınırları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), TürkAkım Doğal Gaz Boru Çizgisi Projesi kapsamında toplam 1 milyon 200 bin metrekarelik alanda ağaçlandırma çalışması yapacak.

BOTAŞ’tan yapılan açıklamaya nazaran, şirket, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığının “Milli Güç ve Maden Politikası” doğrultusunda atılan adımların yanı sıra toplumsal sorumluluk projeleriyle de farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

TürkAkım projesi kapsamında, BOTAŞ, Orman Genel Müdürlüğü ve South Stream şirketi ortasında imzalanan protokol çerçevesinde toplam 1 milyon 200 bin metrekarelik alan ağaçlandırılacak.

BOTAŞ Silivri İşletme Müdürlüğünde 200 bin metrekare, Tuz Gölü İşletme Genel Müdürlüğünde 100 bin metrekare ve Tekirdağ’daki ağaçlandırma alanlarında 900 bin metrekarelik alanda ağaç dikimine başlandı.

Proje kapsamında Tuz Gölü İşletme Genel Müdürlüğündeki alana 10 bin, BOTAŞ Silivri İşletme Müdürlüğündeki alana 20 bin ve Tekirdağ’daki ağaçlandırma alanına 85 bin olmak üzere toplam 115 bin ağaç dikilecek. Orman Genel Müdürlüğü, ağaçların bakımını 5 yıl boyunca yapacak.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu