Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin’de

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere “TC-TRK” uçağı ile TSİ 10.10’da Çin Halk Cumhuriyeti’nin başşehri Pekin’e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Pekin Başşehir Memleketler arası Havalimanı’nda, Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Liu Xianfa, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ile öteki yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, MİT Lideri Hakan Fidan, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Pekin’e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Halk Salonu’nda gerçekleştirilecek görüşmede Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Lideri Şi Cinping ile bir ortaya gelecek.

İki önder, baş başa gerçekleştirecekleri görüşmenin akabinde heyetler ortası görüşmeye katılacak. Erdoğan, Şi tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine iştirak edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Çin Halk Cumhuriyeti ziyaretinde bölgesel ve memleketler arası gündemdeki bahisler ile ikili bağlantıların daha ileri taşınmasını sağlayacak görüşmeler yapması bekleniyor.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu