Dünyanın en iyi 10 Four Seasons otelinden biri İstanbul’da

Turizm dalında 2019 yılında gösterdiği performansla tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken Türkiye, yabancı basında da geniş yer bulmaya devam ediyor. Lüks turizm alanında dünyanın en fazla takip edilen dijital platformları ortasında yer alan ve bilhassa Amerika ve Avrupa’da geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Luxury Travel Diary, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir haberle, dünyanın en âlâ 10 Four Seasons otelini listeledi. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki Four Seasons markalı otel ve resort’ların değerlendirildiği listede, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus da yer aldı.

Avrupa’dan iki otel girdi

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus ile ilgili yapılan değerlendirmede, otelin esaslı tarihine ve mimarisine atıfta bulunularak bir ‘saray’ benzetmesi yapılırken, denize sıfır pozisyonu ve sahip olduğu restoranların da, otelin en değerli avantajları olduğu vurgulandı. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, 10 otelin yer aldığı listeye Avrupa’dan dahil olan iki otelden biri oldu.

Yatırımcılığını Tay Group üstleniyor

Bugün prestijiyle İstanbul’da iki Four Seasons markalı otel bulunuyor. Sultanahmet’te yer alan Four Seasons Hotel Istanbul at Sultanahmet ve Beşiktaş’ta konumlanan Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus otellerinin yatırımcılığını ise Tay Group üstleniyor.

Üçüncü otel Bodrum’a

Son periyotta resort yatırımlarıyla isminden kelam ettiren Four Seasons, Akdeniz çanağının en itibarlı lüks resort’larından birini de Bodrum’da hizmete açmayı planlıyor. Bodrum’da 2020 yılında tamamlanması planlanan Four Seasons Resort Bodrum ile, Türkiye dünyada üç Four Seasons’a konut sahipliği yapan seçkin ülkelerden biri olacak. Yeni kuşak bir hayat merkezi olarak planlanan Bodrum’daki projenin yatırımcılığını da tıpkı biçimde Tay Group üstleniyor. Dünyanın dört bir yanından önde gelen iş insanlarının Bodrum’da ağırlanacak olmasının Türkiye’nin tanıtımına ve iktisadına büyük katkı sunması öngörülüyor.

Başa dön tuşu