‘Efsane ekspres’e yoğun talep

İş insanlarının, sanatkarların ve demir yolu sevdalılarının “efsane tren” olarak nitelendirdikleri Ankara Ekspresi’nin yarın yapacağı birinci sefer için bütün biletler satıldı.

TCDD Nakliyat AŞ’den alınan bilgiye nazaran, bilhassa iş insanlarının, sanatkarların ve demir yolu sevdalıların ilgi ettikleri “efsane tren” Ankara Ekspresi, birinci seferini yarın yapacak.

Yoğun talebin olduğu Ankara-Halkalı-Ankara çizgisinde hizmet verecek tren, biri engelliler için olmak üzere 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşuyor. Toplam yolcu kapasitesi 311 kişi olan Ankara Ekspresi’nde 4 pulman vagonda 231 kişi, 4 yataklı vagonda da 80 yolcu seyahat edebiliyor.

İlk seferini tam dolu gerçekleştirecek

Tren birinci seferini 311 bireyle tam dolu olarak gerçekleştirecek.

Ekspres, Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de hareket edecek.

Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu olan trenin seyahat müddeti, Ankara-Halkalı sınırında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara güzergahında 9 saat olacak.

2012’de YHT çizgisi çalışması nedeniyle seferlerine orta verilmişti
Ankara’dan yarın, İstanbul’dan 6 Temmuz’da başlamak üzere her gün karşılıklı işleyecek Ankara Ekspresi’nde seyahat eden yolcular trendeki restoranda yiyecek-içecek muhtaçlıklarını karşılayabilecekler.

Tamamı yataklı ve pulman vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin 1 Şubat 2012’de Gebze-Köseköy yüksek süratli demir yolu çizgisi inşa çalışmaları nedeniyle seferine orta verilmişti.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu