En Gümrük, müşteri memnuniyeti için hazır

En Gümrük olarak, 2018’de başlattıkları yalın idare sistemi ile tüm hizmetleri düzgünleştirmeye odaklandıklarını belirten Dilek Güvenel, “2019 da ise geliştirdiğimiz bu hizmetlerimize yönelik, müşterilerimizden gelen olumlu/olumsuz geri bildirimlerin sistematik halde güzelleştirilmesine yoğunlaştık” diye konuştu.

Uluslararası ticaretin gereklerini ve işletmelerin muhtaçlığı olan gümrük, dış ticaret mevzuatı uygulama ve prosedürlerini teknolojik ve yenilikçi tahlilleri ile yönettiklerini lisana getiren Güvenel, “İş ortaklarımız için lojistik takviyeli projeler geliştiren bir kurumuz. Gümrük müşavirliği hizmet alanı, ticarete tabi eşyaya dair sipariş verilmesinden bu eşyanın en son varışına ve işletme içerisinde tüketimine kadar geçen süreçlerin, birçok ulusal ve milletlerarası kanuna dayalı olarak projelendirilmesi ve yönetilmesi üzere çok geniş kapsamlı faaliyetler bütününe yayılmış durumda. Biz de hizmetlerimizi bu bakış açısıyla geliştiriyor ve yönetiyoruz” halinde konuştu.

“Tüm iş süreçlerini takip ederek, amaçlar belirliyoruz”

Sektörün, daima yenilenen birçok mevzuatın birebir anda uygulanmasını gerektiren bir yapıya sahip olduğuna dikkat çeken İstek Güvenel, “Kurguladığımız sistemde; faaliyetlerimizin bütününde gerçekleşen tüm iş süreçlerini başladığı andan itibaren kayıt altına alıyor, belirlenmiş KPI gayeleri ile vakit gaye performansını takip ediyor, sunulan hizmette müşterimize bedel yaratan/yaratmayan ögeleri tespit ediyor ve uygunlaştırma maksatları belirliyoruz” sözlerini kaydetti.

Kurdukları sistemin, müşterilerinin web sitesi üzerinden tüm süreç süreçlerini eş vakitli izleyebilmesine, performans ölçümü yapabilmesine, online takip ve çok çeşitli rapor seçenekleri ile tahlil çıkarmasına imkan sağladığını vurgulayan Güvenel, “Bu yıl maksadımız, 10002 Müşteri Memnuniyeti İdare Sistemi ile sunduğumuz hizmetlerin müşterilerimize olan yansımasını geri bildirimlerle kayıt altına alarak tahlil etmek, müşteri memnuniyetini azamî seviyede artırmak üzerine proje bazlı tahliller geliştirmek” dedi.

Başa dön tuşu