Erdoğan’dan Reyhanlı’daki patlamayla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir arabada meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yaptı.

Erdoğan, “Şu andaki tespitler, daha çok terörle bir kontağı olabilir istikametinde. Araçta bomba olduğu belirli, onun patlaması sonucunda İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye nazaran 3’ü de ölmüş.” dedi.

Erdoğan, “Yeni parti argümanları konusunda ise, “Şu anda benim partimin içerisindeki muvazzaf milletvekili arkadaşlarımın içinde bu türlü bir şey kelam konusu değil ancak partimle şu anda hiçbir bağı olmayanların bu çeşit bir çalışması varsa bu da farklı bir bahis. Biz yola çıktığımız arkadaşlarımızı daima yoldaş olarak gördük lakin maalesef yoldaş olmaktan çıkıp çok daha farklı istikamete gidenler oldu. Bunlar bir dava anlayışının dışında olanlardır. Onun için bu noktada çok da fazla bunları kaygı edinmiyoruz. Bu yolda birlikte yürüyen arkadaşlarımız bizim yoldaşımızdır, dava arkadaşımızdır. Olmayanlar da kendi yollarına sarfiyat, biz de yolumuza devam ederiz.” tabirlerini kullandı.

Reyhanlı’da araçta patlama: Meyyit ve yaralılar var

Kaynak: AA

Başa dön tuşu