Erdoğan’dan S-400 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılış merasiminde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakalımızı kestiler ancak kesilen sakal çok daha gür bitti; biz ise onların kollarını kestik, kolay kolay bir daha ayağa kalkamayacaklar. Türk demokrasisinin kazanımlarına gerektiğinde canı kıymetine sahip çıkan kurumlarımız olduğu surece kimse bu millete diz çöktüremeyecek. Milletine ve devletine bağlı askerlerimiz, polislerimiz, istihbaratçılarımız olduğu sürece hiçbir güç bir daha asla 15 Temmuz gibisi işgal teşebbüslerine teşebbüs edemeyecektir.” sözlerini kullandı.

“S-400’lerimizi almaya başladık”

Erdoğan kelamlarına şöyle devam etti:

“S-400’lerimizi almaya başladık. ‘Alamazlar’ dediler, bugün sekizinci uçak da geldi. İnşallah Nisan 2020’de son noktayı koyuyoruz. Bir daha milletimize 15 Temmuz gibisi ihanetler yaşatmamak için gereken her türlü önlemi alıyoruz. Hava savunma sistemlerimizde dünyada sayılı ülkelerden biri haline geliyoruz. Artık gaye, ortak üretimi Rusya ile bir arada yapmak. Kamu kurumlarını FETÖ’den ve başka terör örgütü sempatizanlarından arındırmak kadar devletin içinde bir daha bu türlü yapıların oluşmasının önüne geçmek de değerlidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir Müslüman, bir kere ısırıldığı delikten ikinci kez ısırılmaz. Şunu içtenlikle söylüyorum; birileri bunu istismar edebilir. Bizim de geçmiş prestijiyle bunlara karşı eksiklerimiz, yanılgılarımız olmuş olabilir ancak o delikten bir defa daha sokulmamayı 2010 prestijiyle ortaya koyduk ve gereğini de yaptık, yapıyoruz.” formunda konuştu.

“Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü besleyen ekosistemi yok etmek”

Erdoğan şunları söyledi:

“Adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen bir yapıyı çökertebilecek hiçbir sinsi güç yoktur. Hizipçilik, ekipçilik, dar kadroculuk üzere bürokratik oligarşiye yol açan hastalıkları bu milletin gündeminden kalıcı olarak çıkartacağız. Hangi görünüm, hangi argüman, hangi kisve altında olursa olsun kendini devletin ve milletin menfaatlerinin üstünde gören hiçbir anlayışın bir daha buralarda hakim olmasına müsaade vermeyeceğiz. Asıl sorumluluğumuz FETÖ’yü doğuran ve besleyen ekosistemi yok etmek. Bunun yolu ehliyet ve liyakata dayalı sistemi inşa etmekten geçiyor. Bu ihanet çetesiyle çaba ederken FETÖ’yü besleyen ve büyüten kusurların büsbütün ortadan kaldırılması da kaidedir. Bugün atılan adımların kalıcılığı, işte bu alanlarda elde edilecek muvaffakiyete bağlıdır.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu