Ermaş, Coante’yi global marka yapmak istiyor

Coante’nin, taş plakaları; tabiatta bulunan kuvars kristalinin granül haline getirilerek, reçine katkısı ve boya pigmentleri ile desteklenip, özel reçeteler ile oluşturulan hamurun kalıp içerisinde pişirilmesi, soğutulması ve parlatma süreçlerinin gerçekleşmesi ile ürettiğini kaydeden Kenan Fazilet, eserlerinin gözeneksiz, kompakt ve homojen yapılarıyla, kullanılan alanlarda darbeye, sıvı emilimine, leke direncine sahip antibakteriyel ve hijyenik, nefes alan yerler yarattığını aktardı.

Erdem, “Mermer ve granite nazaran yüksek sertlik derecesine sahip olan kuvars kristali; mutfak, banyo, iç yer yer ve basamak kaplamalarında değerli avantajlar sağlıyor. Pek çok ülkede süratle ilerlemekte olan kompoze taş dalında, biz de Coante olarak kısa vakitte bir küresel oyuncu haline gelerek, ihracatta varlığımızı gün geçtikçe daha fazla hissettirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Üretim kapasitemizi iki katına çıkaracağız”

Coante’nin 25 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 65 bin metrekare alana kurulduğunu söz eden Kenan Fazilet, “Fabrikamızın yıllık üretim kapasitesi 800 bin metrekare. Sahip olduğumuz bu yüksek teknoloji sayesinde yenilikçi ve çağdaş pek çok eseri üstün kalite ve süreklilik ile üretebiliyoruz. 2018 yılı Eylül ayı prestijiyle kurulumuna başlanan ikinci Breton sınırımız ile üretim parkımızı güçlendireceğiz. Bu sayede üretim kapasitemizi iki katına çıkararak, iç pazardaki gücümüzü yurtdışı pazarlarında da gösterip, kesimimizde ihracat önderi olmayı hedefliyoruz” sözlerini kaydetti.

Yurt içi ve dışı pazarlarına daha kaliteli eseri daha büyük ölçülerde verebilme gücüne sahip olduklarına dikkat çeken Fazilet, “Rakiplerimizin teknoloji olarak kâfi olmadığı uzun damarlı ve gibisi eserleri pazara sunabiliyoruz. Bir yandan da yeni eser trendlerini takip ederek, portföyümüzü daima canlı tutabilmek için gerekli Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

Coante eserlerinin doğal taşın kullanılabildiği tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabildiğini vurgulayan Fazilet, “Doğal taşın tersine, yapısında kılcal çatlaklar ve gözenekler bulundurmamasından ötürü hijyenik olma özellikleri var. Üstelik her biri tasarım eseri olduğundan geniş renk seçenekleri mevcut” dedi.

Başa dön tuşu