Ev tekstilcileri modanın merkezi İtalya’da alıcılar ile buluştu

BURSA (DÜNYA) – Uludağ Dokuma İhracatçıları Birliği (UTİB), Türk dokumasının dünya pazarlarındaki hissesini artırma çalışmaları kapsamında bu defa modanın merkezi İtalya’da başarılı bir çalışmaya imza attı. 15-17 Nisan tarihleri ortasında, İtalya’nın Como kentinde düzenlenen ve dünyanın en itibarlı mesken dokumacılığı fuarı Proposte ile eş vakitli gerçekleşen International Observatory Fuarı’na Sektörel Ticaret Heyeti düzenleyen UTİB, Türk firmalarını değerli yabancı alım heyetleri ile bir ortaya getirdi.

Bu yıl UTİB’in 6. defa katıldığı fuarda Türkiye’den butik ve seçkin firmaların olduğu 18 firma yer aldı. Fuarı kıymetlendiren UTİB İdare Heyeti Lideri Pınar Taşdelen Engin ‘Fuara katılan firmalarımız düzenlediğimiz Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında çok verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük alıcılarını bir ortaya getiren Proposte Fuarı ile eş vakitli düzenlenen Observatory Fuarı’na Proposte Fuarı’ndan düzenlenen fiyatsız servisler ile dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçiler gelerek firmalarımızla tanışma ve eserlerimizi görme fırsatını buldular. Fuar müddetince firmalarımız başta İtalya olmak üzere Avrupa ve Amerika’dan çok kıymetli alıcılar ile birebir görüşme yaptı. Yapılan ticari irtibatlarla yeni pazarlar için değerli adımlar atıldı. Bu fuar dalın ihracat potansiyelini değerli ölçüde artıracaktır” dedi.

UTİB Lideri Taşdelen Engin, Türkiye’nin konut dokumacılığı kesiminde kıymetli bir potansiyeli olduğuna dikkat çekerek, “UTİB olarak, çok kısa mühlet içinde mesken dokuması bölümüne yönelik iki değerli tertipten birisini muvaffakiyet ile geride bıraktık. Artık önümüzde değerli bir tertip daha var. 23-27 Nisan tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenecek CNR EVTEKS fuarı da dünya konut dokuması dalı için değerli bir buluşma noktası. UTİB olarak her yıl olduğu üzere bu yıl da CNR Evteks Fuarı’na düzgün hazırlandık. Birbirinden farklı tertipler ile dalımızı desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Başa dön tuşu