FSM’de birinci etap bu gece açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün (FSM) birinci etabındaki üstyapı ve derz tamirat çalışmalarının bu akşam tamamlanacağını ve bu gece birinci etabın trafiğe açılacağını bildirdi.

Bakan Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde, 27 Haziran’da başlatılan üstyapı ve derz tamirat çalışmalarının köprünün birinci etabında bu akşam tamamlanacağını söyledi.

Çalışmaların tamamlanmasını takiben birinci etabın bu gece trafiğe açılacağını tabir eden Turhan, “Köprü platformunun bir tarafının trafiğe büsbütün kapatılmasıyla ağır ve sistemli yapılan çalışmalar sonucunda birinci etap çalışmalar hedeflenen müddetten evvel tamamlandı.” diye konuştu.

Bakan Turhan, süratle köprünün kuzey platformunda çalışmalara başlanacağını lisana getirdi. Turhan, hava kaidelerinin uygun olması ve öngörülemeyen bir sorun yaşanmaması halinde ikinci etap çalışmalarının da Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

Turhan, ileriki yıllarda gereksinim duyulması halinde yapılacak üstyapı tamirlerinde trafiğin çok fazla etkilenmemesi için yalnızca en üst tabakanın yenilenmesinin kâfi olacağına, böylelikle İstanbul trafiğinin köprü üstyapı tamirlerinden en az düzeyde etkileneceğine dikkati çekti.

Başa dön tuşu