FSM’deki çalışma 17 Ağustos’ta sona erecek

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki (FSM) çalışma nedeniyle kimi şeritler trafiğe kapatıldı.

Karayolları Genel Müdürlüğünce (KGM), Boğaz geçişlerini sağlamada İstanbul ulaşımının can damarı olan köprülerin inançlı, konforlu ve uzun vadeli hizmet verebilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda,FSMKöprüsü’nde birtakım şeritler trafiğe kapatıldı.FSMKöprüsü’nün Avrupa-Asya istikametindeki (Güney platform) 4 şerit ulaşıma kapatılarak, trafik akışı kuzey platformdan ikişer şeritten gidiş-geliş olarak sağlanıyor.

Güney platformdaki çalışmaların tamamlanmasının akabinde, köprünün Asya-Avrupa istikameti istikametindeki (Kuzey platform) 4 şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım güney platformdan ikişer şeritten gidiş-geliş biçiminde devam edecek.

Çalışmalar kapsamında köprüdeki mevcut eski asfalt kaldırılıp, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak tabliye izolasyonu yapılacak ve yeni asfalt katmanlarının serilmesiyle köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin tamiratları gerçekleştirilecek.

İstanbulluları en az etkileyecek formda 24 saat, 3 vardiya temeline nazaran iki etap halinde yürütülen çalışmaların, 17 Ağustos’ta tamamlanması planlanıyor.

En sonFSM‘deki asfalt yenileme çalışması 2009’da yapılmıştı. Yol konforu, şoförlerin güvenliği ve köprünün ömrünü sonuna kadar sağlıklı kalabilmesi için gerekli bakım çalışmaları periyodik vakitlerde yürütülüyor.

15 Temmuz Şehitler ve FSM köprülerinde çalışma

Kaynak: AA

Başa dön tuşu