İdlib’de 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığından, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde denetim ettiği bölgeden, 10 numaralı müşahede noktasına top/havan atışlarıyla atak gerçekleştirildiği, bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde denetim ettiği bölgeden, 10 numaralı müşahede noktasına kasıtlı olduğu bedellendirilen top/havan atışları ile akınlar gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye süreci tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Akınla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağırılarak Rusya nezdinde gerekli teşebbüslerde bulunulmuş, taarruzların en ağır formda cezalandırılacağı iletilmiştir.”

Durumun yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve ıstıraba boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile büyük Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” sözüne yer verildi.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu