İmamoğlu: İsraf bitecek, tasarruf başlayacak

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında vazifesi devraldıktan sonra coşkulu kalabalığa hitap etti.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“İyi ki bu milletin birer ferdiyiz. İstanbul’da yaşamanın bu milletin bir ferdi olmanın, cumhuriyete ve demokrasiye inanmanın büyük bir keyfi içerisindeyim. Sizlerle kucaklaşmanın, omuz omuza olabilmenin keyfini yaşıyorum.

Bugün demokrasi bayramı. Bugün İstanbul’un bayramı. Daima birlikte çok hoş işler başaracağımızın müjdecisi bir gün. İstanbul’a güzel olsun.

31 Mart gecesi birileri saati durdurmak istedi lakin durdurmak istedikleri saati 23 Haziran’da millet çalıştırdı. Saatleri durdurarak vaktin akışının önleyemezsiniz. Milletin iradesini hiçbir güç geri çeviremez. Milletin iradesini hiç kimse yok sayamaz.

Millet demokrasiye eza vermek isteyen bir avuç beşere o denli bir ders verdi ki “Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi” dedi.

İstanbul bu millete büyük bir özgüven kazandırdı. İstanbul dedi ki “Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir”

İstanbul 23 Haziran’da demokrasiye olan bağlılığını tescil etti. Türkiye damarlarına kadar demokrasiye inanmıştır. 

Bu kentin ayrım yapmaksızın 16 milyon insanına teşekkür ediyorum. Daima birlikte demokrasiye verilen ziyanı tamir ettik, demokrasiyi hiçe sayanları milletçe yok saydık. Yok kararındadır o bir avuç insan. 16 milyon insanımıza eşit olduğumuzu gösterdik.

Bize dayanak veren bütün siyasi partilere teşekkür ediyorum. 

İstanbul gönüllülüğü yalnızca seçimle kalmayacak. Bütün İstanbul’u istekli olmaya davet ediyorum.

Türkiye’nin iş beşerlerine, işçilerine hülasa o büyük kalpleriyle İstanbul’un çocuklarına teşekkür ediyorum. Gücüyle beni hiçbir vakit yalnız bırakmayan İstanbul’un gençlerine teşekkür ediyorum. Toplumun vicdanı İstanbul’un bayanlara teşekkür ediyorum. Bu kentin beşerlerine teşekkür ediyorum.

İstanbul’da israf bitecek, tasarruf başlayacak. Gönül adaleti başlayacak. Eşit bir biçimde İstanbul’un nimetlerini 16 milyon beşere paylaştıracağım. Kendimi bu kentin beşerlerine, çocuklarına, gençlerine adayacağım ve sizler için gece gündüz çalışmaya kelam veriyorum. Artık vakit kaybetme vaktimiz bitti.

Birlikte İstanbul’u ayağa kaldıracağız. İş beşerlerine sesleniyorum. Birinci etapta kreş kampanyamız olmak üzere ve toplumsal manada bir çok projemize takviye olmanızı bekliyorum. İstanbul’daki her bölümü seferberliğe davet ediyorum.

Bugün itirabiyle trafikte korna çalmayacağız. Yolda giderken otomobilden, camdan dışarıya çöp atmayacağız. Yere çöp atmayacağız, atanları uyaracağız. İstanbul’u daima birlikte pak tutacağız. Uygar bir kent olacağız.

Biz bu kentin her anını sizinle paylaşacağız. Şeffaf, iştirakçi bir İstanbul olacağız.”

Ekremi İmamoğlu konuşmasını, “Her şey çok hoş oldu” kelamlarıyla tamamladı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu vazifesi devraldı

Başa dön tuşu