KGM: Köprü çalışması sadece FSM’de

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bir çalışma olmayacağı bildirildi.

KGM’den yapılan açıklamada, FSM Köprüsü’nde bugün bakım çalışmalarına başlandığı hatırlatılarak, birtakım medya organlarında bu çalışmaların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde de yapılacağı ve şeritlerin kapatılarak trafik akışının etkileneceğine dair haberler yer aldığı belirtildi.

“Sadece FSM Köprüsü’nü kapsayan bu çalışmalara ait olarak kamuoyunun hakikat bilgilendirilmesi ismine tekrar açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.” tabiri kullanılan açıklamada, bu kapsamda, İstanbul halkını en az etkileyecek biçimde azami ihtimam gösterilerek 24 saat, üç vardiya aslına nazaran iki etap halinde yapılacak FSM Köprüsü’ndeki çalışmaların 17 Ağustos’ta bitirilmesinin planlandığı aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çalışmalar sırasında FSM Köprüsü’nde Avrupa-Asya istikametindeki (güney platform) 4 şerit kapatılarak, trafik akışı kuzey platformdan 2’şer şeritten gidiş-geliş olarak sağlanacak. Güney platformdaki çalışmaların tamamlanmasının akabinde, köprünün Asya-Avrupa istikameti tarafındaki (kuzey platform) 4 şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım güney platformdan 2’şer şeritten gidiş-geliş biçiminde devam edecek. Gerekli tüm emniyet önlemlerinin alındığı ve trafik işaretlemelerinin yapılacağı çalışmalar esnasında şoförlerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir. Bu işler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde rastgele bir çalışma olmayacaktır.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu