Milli Piyango’dan “büyük ikramiye” açıklaması

Milli Piyango Yönetimi (MPİ) Genel Müdürlüğü, 2019 yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi tutturan talihliye ait açıklamada bulundu.

MPİ’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, bir kişinin sabah 8.30’da idareyi aradığını ve 70 milyon liralık büyük ikramiyenin talihlisi olduğunu sav ettiği belirtildi.

Şahsın Avrupa’da yaşadığının kaydedildiği açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Söz konusu şahıs, Türkiye’ye bir cenaze merasimi için geldiği sırada meskeninde belgeler içerisinde bulduğu ve daha evvel satın aldığı tam bilete büyük ikramiyenin isabet ettiğini gördüğünü söz etmiştir. Bilet numarasından denetim edilen biletin ibrazı gerektiği talihli olduğunu söz eden şahsa belirtilmiş ve bir an evvel yönetimimize başvurması istenmiştir. Yönetimimizce kendisine biletin ardını ciro etmesi, isim soyadını ve imzasını atarak varsa bir avukatı yahut noter eşliğinde yönetimimize başvurmasının beklendiği kendisine söylenmiştir.”

Açıklamada, şahsın birinci fırsatta Ankara’ya geleceğini belirttiğini lakin 17.00 prestijiyle Ulusal Piyango Yönetimi Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunmadığı kaydedilerek, 70 milyon liralık ikramiyenin tutulduğu banka şubesinin meblağı ödemek üzere hazır bekletildiği vurgulandı.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu