Mutfak Akademi patronları ağırladı

BURSA (DÜNYA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açılan ‘BTSO Mutfak Akademi’, iş dünyası temsilcilerinden tam not aldı. BTSO Mutfak Akademi’de düzenlenen ‘Workshop’ programında BTSO Mutfak Akademi Şefleri eşliğinde yemek yapan iş insanları, mutfaktaki marifetlerini sergiledi. Renkli manzaralara sahne olan aktifliğin akabinde BTSO İdare Konseyi Lideri İbrahim Burkay, iştirakçilere BTSO Mutfak Akademi’de gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mesleki eğitime katkı

BTSO Lideri Burkay, BTSO olarak ihracat ve katma pahalı üretimi geliştirmeyi hedefleyen projelerin yanı sıra nitelikli istihdamın artırılması noktasında örnek çalışmalara imza attıklarını söyledi. Mutfak Akademi’nin kelam konusu projeler ortasında yer aldığını kaydeden Lider Burkay, “İşletmelerimizde uygulanan tüm teknikler, burada teorik ve pratik derslerle aktarılırken, eğitimlerimiz de son teknoloji ekipmanlarla özel olarak tasarlanmış mutfaklarımızda gerçekleştiriliyor. Aşçı, pastacı, pideci ve servis elemanı olmak üzere farklı branşlarda düzenlenen, tecrübeli eğitmenlerin rehberliğinde yapılan eğitimler, yiyecek, içecek ve turizm dalında nitelikli işçi yetiştirilmesine katkı sağlıyor” dedi.

“Gelecek mutfakta pişiyor”

BTSO Lideri Burkay, BTSO Mutfak Akademi Projesi’nin iş dünyasının talepleri doğrultusunda hayata geçtiğini belirterek, “‘Gelecek Mutfakta Pişiyor’ sloganıyla kentimize kazandırdığımız ‘BTSO Mutfak Akademi’ eğitimlerimizle dalımızın nitelikli işçi gereksinimine katkılarımızı sürdürüyoruz. Burada eğitim alan kursiyerlerimiz ayrıyeten Kent Ormanı’nda hizmete açtığımız ve projenin uygulama alanı olarak kurguladığımız 1889 Bursa Double F Restoran’da bilgilerini pratiğe dönüştürebiliyor” diye konuştu.

“BTSO’yu kutluyorum”

BOSCH Türkiye ve Ortadoğu CEO’su Steven Young, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurgulanan Mutfak Akademi Projesi’nin değerli bir proje olduğunu belirterek, “BTSO’nun hayata geçirdiği Mutfak Akademi programı Bursa için değerli bir vizyon. Hizmet dalının istihdamına yönelik önemli katkı sağlanıyor. Bu toplumsal projenin mimarı olan BTSO’yu başarılı çalışmalarından ötürü kutluyorum.” dedi.

“Bursa bizim için kıymetli bir kent”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği’nde Bursa’nın değerli bir rol üstlendiğini de vurgulayan Steven Young, “Bursa, Türkiye’nin kıymetli bir sanayi kentidir. BOSCH olarak Türkiye’de 18 bin 200 çalışanımız var. Bunun yaklaşık 10 bini Bursa’da çalışıyor. Bizim için Bursa kıymetli bir kent. Bursa’da olmaktan ötürü memnunuz. BTSO’nun başlattığı ‘istihdam Seferberliği’ne BOSCH olarak tam takviye veriyoruz. Yatırımlarımız Bursa’da devam edecek” sözlerini kullandı.

“Bursa’ya kıymet katan bir proje”

Bursa OSB Lideri Hüseyin Durmaz, “Mutfak Akademi, Bursa’da hizmet bölümüne paha katan vizyoner bir proje. Burada hoş bir aktiflik gerçekleştirdik. Akademide kursiyerlere yönelik hem teorik hem de pratik farklı eğitimler veriliyor. Projenin Bursa’ya kazandırılmasında emeği geçen BTSO İdare Konseyi Lideri İbrahim Burkay ve takımına teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

BTSO Mutfak Akademi Projesi

BTSO’nun hizmet dalının nitelikli işçi muhtaçlığını karşılamaya dönük olarak hayata geçirdiği Mutfak Akademi kapsamında kursiyerler, teorik ve pratik bilgilerin yanı sıra staj periyodunu de kapsayan 6 aylık bir eğitim sürecinden geçiyor. Kursiyerler, BTSO ile İŞKUR ortasında imzalanan MEGİP Projesi kapsamında eğitim fiyatlarıyla birlikte iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sağlanan takviyelerden faydalanabiliyor.

Başa dön tuşu