Pendik’te araca saldırı olayına ilişkin iddianame kabul edildi

Pendik’te içinde gebe bayanın bulunduğu araca akın olayına ait tutuklanmalarına karar verilen Hasan ve Hüseyin Sel hakkında, yirmişer yıla kadar mahpus istemiyle hazırlanan iddianame, kıymetlendirilmek üzere gönderildiği mahkemece kabul edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 6 Temmuz’da Yunus Emre Bahçıvan ve gebe eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu’nda seyir halindeyken yol verme sorunu yüzünden hücumda bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nce değerlendirildi.

İddianamenin kabulüne karar veren mahkeme, hazırladığı tensip zaptında sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel’in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme, davaya ait birinci duruşmanın da 30 Temmuz Salı günü yapılmasını kararlaştırdı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 6 Temmuz’da Yunus Emre Bahçıvan ve gebe eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu’nda seyir halindeyken yol verme problemi yüzünden akında bulundukları gerekçesiyle tutuklanmalarına karar verilen Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel’in “kara ulaşım araçlarını kaçırma yahut alıkoyma”, “mala ziyan verme” ve “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” kabahatlerinden 5 yıl dörder aydan yirmişer yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep ediliyor.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu