Sarar çiftinin evindeki soygunun şüphelileri Bulgaristan’dan iade edildi

Sarar Şirketler Kümesi İdare Şurası Lideri Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar’ı Eskişehir’deki meskenlerinde darbettikleri ve konuttaki çelik kasadan hırsızlık yaptıkları argümanıyla Bulgaristan’da gözaltına alınan 6 zanlı, Türkiye’ye iade edildi.

İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolünün devreye girmesiyle olaydan kısa mühlet sonra Bulgaristan’da yakalanan 4’ü bayan 6 şüphelinin, iade süreçleri tamamlandı. Lubimets (Habibçeova) kentinde tutuklu bulunan zanlılar, Bulgaristan polisince Kapıkule Hudut Kapısı’nda Edirne ve Eskişehir emniyet müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde sıhhat denetiminden geçirilen şüpheliler, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü gruplarınca Eskişehir’e götürüldü.

Sarar Şirketler Kümesi İdare Heyeti Lideri Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, mayıs ayında, Eskişehir’deki meskenlerinde darbedilmiş ve çelik kasalarından soygun gerçekleştirilmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheliden, meskende daha evvel hizmetçi olacak çalışan Moldova asıllı bayan tutuklanmış, araç kiralama işi yapan başka zanlı ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakılmıştı.

İçişleri Bakanlığı ve Türk İnterpolünün devreye girmesiyle olaydan kısa mühlet sonra şüpheliler, Bulgaristan’da düzenlenen operasyonda yakalanmıştı.

Zanlılar, geçen ay Bulgaristan Hasköy Bölge Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkmış ve suçlamaları reddetmişti.

Mahkeme, Türkiye’nin iade isteğine ait birtakım eksik evrakların tamamlanmasını beklemek maksadıyla duruşmayı ertelemişti.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu