Serin ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya nazaran, yarın Trakya, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Akdeniz bölgesinin iç bölümlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Rüzgarın Hatay etraflarında güney ve güneybatı istikametlerden kuvvetli ve yer yer kısa periyodik fırtına biçiminde (40-60 km/sa) eseceği iddia ediliyor.

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak

Hafta sonunda ise Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz’in iç kısımlarında sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışların Batı Karadeniz (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyı kesimi), Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Samsun’un doğusu ile Ordu’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Doğu Karadeniz’in kıyı vilayetlerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması (100-200 kg/metrekare arasında) öngörülüyor.

Sıcaklıklar 2 Temmuz’dan itibaren yine yükselecek

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda hissedilir derecede azalarak mevsim normallerine, pazar ve pazartesi günleri ülkenin kuzey ve iç bölümlerinde ise mevsim normallerinin altına düşeceği kestirim ediliyor.

Serin ve yağışlı havanın pazartesi akşam saatlerinden itibaren tesirini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının 2 Temmuz’dan itibaren yine yükselmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu