TESK’ten ‘sahte altın’ uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, “Uzmanlık isteyen altın konusunda vatandaşlarımız dikkatli alışveriş yapmalı. Uydurma altın ve dolandırıcılığa karşı uyanık olmalı.” sözlerini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, bu yıl düğün döneminde altın fiyatlarının geçen yıla nazaran yükseldiğine işaret ederek, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Sahte altını gerçeğinden ayırt etmenin mümkün olmadığına işaret eden Palandöken, ikramlık altın alanların ve altın birikimiyle yatırım yapanların hayal kırıklığına uğramaması için bilinir ve emniyetli kuyumcu esnafını tercih etmesi gerektiğini vurguladı.

Palandöken, bilhassa düğünlerde gelin ve damadın takı kesesinden geçersiz altın çıktığı haberlerinin basında sıkça yer aldığını anımsatarak, “Uzmanlık isteyen altın konusunda vatandaşlarımız dikkatli alışveriş yapmalı. Geçersiz altın ve dolandırıcılığa karşı uyanık olmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Düğün döneminde gram ve çeyrek altına talebin arttığına dikkati çeken Palandöken, çeyrek altın üretiminin geçen yıla nazaran yüzde 1,3 azaldığını kaydetti.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu