Togg dünya devi Qualcomm ile el sıkıştı

Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran, kullanıcılarına son teknoloji temaslı hizmetler sunmayı ve yüksek kaliteli araç içi tecrübeler yaşatmayı hedefleyen Togg, Qualcomm Technologies Inc. ile çalışacak. Togg, C-SUV’un bilgi ve cümbüş sistemini Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendirecek. Akıllı aygıt, gelişmiş grafik ve araç içi multimedya tecrübelerinin yanı sıra bilgisayar görüşü takviyesi, yapay zekâ yetenekleri, entegre ve daima uyarlanabilir kokpit sistemi sayesinde kullanıcılarına daha konforlu, irtibatlı ve kesintisiz bir sürüş tecrübesi sağlayacak.

Son derece yetenekli bir akıllı aygıt olacak

Togg’un teknolojisi, C-SUV’u etraf ile bağlantı kurabilen, tahliller üreten ve bu tahlilleri somut eser ve hizmetler halinde kullanıcıya sunan akıllı bir aygıta dönüştürüyor. C-SUV’u ilişkili olmanın bir adım ötesine taşıyan bu teknoloji, akıllı mesken aygıtları ve akıllı kentlerdeki öteki tüm IoT aygıtlarıyla entegre bir biçimde çalışarak hem kullanıcıların hem yolcuların hayatını kolaylaştırıyor.

“Bağlantılı bir akıllı aygıttan çok daha ötesini sunmayı amaçlıyoruz”

Açıklamada hususa ait değerlendirmesine yer verilen Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, kullanıcılara konforlu ve problemsiz bir mobilite tecrübesi yaşatmak gayesiyle alanlarının en güzelleriyle iş birliği yapmaktan büyük memnunluk duyduklarını belirterek, “Kullanıcılarımıza kontaklı bir akıllı aygıttan çok daha ötesini sunmayı amaçlıyoruz. Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile kullanıcılarımıza akıllı ve konforlu bir tecrübe sunacağız. Yeni kuşak araçlar için Qualcomm ile çalışmalarımızı genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” sözlerini kullandı.

Akıllı ve inançlı sürüş deneyimi

Qualcomm CDMA Technologies GmbH Eser Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Thomas Dannemann da, “Qualcomm Technologies, araba üreticilerinin hem şoförler hem yolcular için daha ilişkili, akıllı ve inançlı sürüş tecrübesi sağlamalarına katkıda bulunmayı taahhüt ediyor. Togg’un, Snapdragon Dijital Kokpit Platformları’na dayanan dijital olarak gelişmiş özellikleri yeni kuşak elektrikli araçlarına entegre etmesine katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Başa dön tuşu