Vakıf Emeklilik ‘Geleceğin Sigortacılarını’ ödüllendirdi

Sigorta Laboratuvarı Projesi “Sanal Fon Yönetimi” müsabakası, İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesiyle Şişli Ahi Evran Meslek Lisesi ve Kadıköy Göztepe Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan Sigorta Laboratuvarlarında 11. ve 12. sınıf öğrencileri ortasında gerçekleştirildi.

1 Kasım 2018 – 30 Nisan 2019 tarihleri ortasında gerçekleştirilen müsabaka sonucunda; Şişli Ahi Evran Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencisi Ezgi Çakmak ve tıpkı okuldan 11. sınıf öğrencisi Tuğba Şevval Parıltı Dağ, en düzgün portföy getirisine ulaşarak, birincilik ödülünün sahibi oldular.

Yarışmada birinciliğe layık görülen her iki öğrenciye de bilgisayar armağan edilirken, ikinci olan öğrencilere tablet, üçüncülere ise armağan çeki armağan edildi. 6 ay süren müsabakada ayrıyeten her ayın sonunda en fazla fon getirisi sağlayan öğrencilere de 100’er TL’lik ikram çeki takdim edildi.

Yarışmada dereceye girenler mükafatlarını Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan ve
Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Seçkin Şenol’un elinden aldılar.

Yarışma öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Ödül teslimi sonrası kısa bir kıymetlendirme yapan Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan, müsabakanın Türkiye’deki gençlerin finansal okuryazarlık eğitimine kıymetli katkılar sağladığını söyleyerek, “Vakıf Emeklilik olarak ülkemizin finansal okuryazarlık oranının artırılmasını önemsiyor ve bu tarafta çeşitli projelerle farklılığımızı ortaya koyuyoruz. Bu alanda gelişim göstermenin en değerli yolunun da gençlerden geçtiğinin şuurundayız. Gelecek jenerasyonların erken yaşta bilinçlendirilmesi için biz de Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon İdaresi Yarışması’nı geliştirdik.

Türkiye’de bir birinci olma özelliği taşıyan ve her iki okuldan 118 öğrencimizin katıldığı bu yarış, gerçek bölüm dinamikleri karşısında sanal bir fon idaresine imkan sağlıyor. Ayrıyeten öğrencilere yarış kapsamında rekabetçi ve eğlenceli bir dijital tecrübe sunuluyor. Böylece yarışmacılar eğlenirken öğrenme hünerlerine de sahip oluyor.

Öyle umuyorum ki; dereceye girsin yahut girmesin, tüm öğrencilerimizin bölüm özelinde farkındalığını artırma yolunda Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon İdaresi Yarışı kıymetli bir basamak olmuştur.” dedi.

Başa dön tuşu