‘Washington Post, terör propagandası yapmakta’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD idaresinin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD maddelerini da çiğnemektedir.” sözünü kullandı.

Kalın, yaptığı yazılı açıklamada, Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında, terör örgütü PKK’nın elebaşı Cemil Bayık’ın yazısını yayımlamasını, büyük bir skandal olarak kıymetlendirdi.

İbrahim Kalın, bahisle ilgili şunları kaydetti:

“ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD idaresinin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD maddelerini da çiğnemektedir. Bunun basın ve tabir özgürlüğü ile izah edilmesi mümkün değildir. Bu durum, El-Kaide veya DEAŞ terör örgütünün bir mensubuna gazete yazısı yazdırmaktan farksızdır. Bir terör örgütünün başını Kürtlerin temsilcisi üzere göstermek, her şeyden evvel Kürtlere yapılmış bir hakarettir. Türkiye, terörün her tipine ve onun destekçilerine karşı kararlılıkla çaba vermeye devam edecektir.”

Başa dön tuşu