Yeni atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı

Sanayi ve Teknoloji, Ticaret, Tarım ve Orman bakanlıkları ile birtakım kurumlara ait atama ve vazifeden alma kararları Resmi Gazete’den ilan edildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara nazaran, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış Alakalar Genel Müdürlüğüne Mustafa Erdoğan, başmüfettişliklere Dilşad Akal, His Çelgin, Halil Berker Kanmaz, Sercan Peşan, Turgut Aktürk, müfettişliklere Beğenilen Gelen Mermer, Hazal İrem Gögüş Gülser, Melike Baş, Muhammet Sağlam, Ömer Rüştü Bozdağ, Semiha Koçak Gülhan ve Yusuf Gülhan atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında açıkta bulunan müfettişliğe Eyyüp Baltaş, Bakanlığa bağlı Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü İdare Heyeti üyeliğine Hasan Hüseyin Aydemir getirildi.

Ticaret Bakanlığında açıkta bulunan ticaret müfettişliğine Fatih Masatlı’nın ataması yapıldı.

Makina ve Kimya Sanayisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açıkta bulunan İdare Heyeti üyeliklerine Bilal Durdalı, Ersan Aslan, Sıtkı Varlı atanırken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açıkta bulunan İdare Konseyi üyeliğine Necdet Sümbül getirildi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan İSEDAK ve Memleketler arası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğünde Mehmet Metin Eker, Genel Müdür Yardımcılığında Ertan Tosun görevlendirildi.

Görevden almalar ve yerine atamalar

Kararlar kapsamında, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı ve İdare Şurası üyeleri Bedri Olcay Özgürce ve Hakan Vural vazifelerinden alındı. Özgürce’nin yerine Mustafa Bankaoğlu atanırken, Vural’ın “Yönetim Şurası Üyeliği” vazifesini Durmuş Ünüvar’ın sürdürmesi kararlaştırıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Osman Demirel de misyonundan alındı.

Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakan Yardımcılığına atama

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız misyonundan alınarak yerine Prof. Dr. Gurur Kalaycı atandı.

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Teftiş Şurası Başkanlığına Mehmet Tuntaş atanırken, Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve İdare Şurası Üyeliğine, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı Güç İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü İdare Şurası Üyesi Murat Tokat getirildi.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne ise Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Cevat Genç atandı.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu