50 bin proje aynı anda başlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beykoz Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve manifestomuz çerçevesinde de kentlerimizi, ilçelerimizi marka kent haline getirerek, hayat kalitesini 2023’ün Türkiyesinde çok daha üstlere taşıyacak projeleri daima birlikte yapacağız. Bugüne kadar vatandaşımıza verdiğimiz her kelamı tuttuk. Bundan sonraki süreçte de belediye liderlerimizle, teşkilatımızla el birliği içerisinde, vatandaşlarımızla da gönül birliği içerisinde yapmaya uğraş göstereceğiz” dedi.

“Kentsel dönüşüm ile ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Kurum, “Bayramdan sonra inşallah kentsel dönüşüme ait hareket planımızı açıklayacağız. Bu plan çerçevesinde maksadımız, birebir anda 50 bin kentsel dönüşüm projesini başlatmak. Bu çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her ilçede olmak istiyoruz. Acil öncelikli dediğimiz alanlarda olacağız. Beykoz da bu manada bizim için çok değerli bir yerleşim yeri. Tokatköy’de bu yıl içerisinde bin konuta başlamak suretiyle etaplar halinde 10 bin konutu Beykoz’da yapacağız. Tıpkı anlayışla, öncelik sırasına nazaran öbür ilçelerimizde fiilen Esenler, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Beyoğlu ve Kartal’da girdik. Yeniden Başakşehir’de projelerimiz var. Bu projelerimizi İstanbul’un tüm ilçelerine yaymak suretiyle kentsel dönüşümü, hem de tarihi dönüşümü öne çekecek projeleri birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Başa dön tuşu