Bursalı tekstilciler New York TTM’yi hareketlendirdi

BURSA (DÜNYA) – Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde, BTSO takviyeleriyle hizmet gösteren New York Türk Ticaret Merkezi’nde ofis açan Bursalı firmalar ihracatını artırmaya devam ediyor. ABD iktisadının kalbi olan New York Manhattan bölgesinde ve Empire State Binası’nın çabucak yanında olan merkez, Bursalı firmaların küresel pazarda aktif birer oyuncu olmasını sağlıyor.

HFPA üyesi firmalar New York TTM’de

Merkezde ofisi bulunan Bursalı konut dokumacılığı kesimi temsilcileri, Mesken Dokumacılık Eserleri Birliği Derneği (HFPA) üyesi ithalatçı firmalarla buluştu. HFPA Lideri Jeff Kaufmann ve Türkiye New York Ticaret Ataşesi Ahmet Selçuk Nalbant’ın da firmalara eşlik ettiği tertipte merkeze gelen HFPA Derneği Üyesi firmalar, gün uzunluğu Bursalı firmaların eserlerini inceledi. Firma temsilcileriyle birebir görüşen ABD’li firma temsilcileri, eserler hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

New York TTM ile ihracat hızlanıyor

HFPA Lideri Jeff Kaufman, Bursalı konut dokuması dalı ile ABD’deki firmalar ortasında hoş bir işbirliği tertibi gerçekleştirildiğini söz ederek, “Bu aktiflik firmalarımız ortasındaki ticari münasebetlerin daha güzel boyutlara gelmesine imkan sağlayacak. Türk Ticaret Merkezleri ABD’deki bölüm temsilcilerinin Bursalı firmalara daha süratli ulaşmasını sağlıyor. Merkezde yer alan firma sayısının artması bu işbirliğini daha da güçlendirecektir” diye konuştu.

Başa dön tuşu