Çalık Enerji, binden fazla lise öğrencisine eğitim verdi

Okulların kendi gücünü üretmesini destekleyen projenin birinci fazından sonra, Çalık Güç ikinci faz için Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin iş birliği ile Mitsubishi Corporation’un Tokyo merkezli kurumsal toplumsal sorumluluk bütçesinden alınan fonun da dayanağıyla Enerjik Okullar Faz II Projesi‘ni hayata geçirdi. Enerjik Okullar Faz II Projesi kapsamında Amasya, Malatya ve Samsun’da 1.000’den fazla meslek lisesi öğrencisine sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir güç ve teknoloji bahislerinde eğitimler verildi.

Ayrıca Enerjik Okullar Faz II Projesi kapsamında mesleksel ve teknik eğitim lisesi öğrencileri bulundukları kentlerdeki üniversitelere götürülerek, üniversite ortamını görmeleri ve ilgilendikleri kısımları ziyaret etmeleri sağlandı.

Proje dijital ortama taşınacak

Çalık Güç, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği “Enerjik Okullar Faz II Projesi” kapsamında verilen sürdürülebilirliğin temel kavramları, iklim değişikliğinin hayatımıza tesirleri, yenilenebilir güç kaynakları ve sürdürülebilirlikte dijitalleşmenin ve teknolojinin değeri eğitimlerini Türkiye genelindeki tüm meslek lisesi öğrencilerine ulaştırabilmek gayesiyle dijital platforma taşıyacak.

Enerjik Okullar Projesi devam edecek

Çalık Güç önümüzdeki periyotta Enerjik Okullar Projesi’ne faaliyet gösterdiği coğrafyalardaki okulların bahçelerine güneş gücü santralleri kurarak ve farkındalık artırma seminerleri, müsabakalar ve dijital platformdaki çalışmalar üzere çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Başa dön tuşu