CHP ‘yerel yönetim’ kampına giriyor

31 Mart ve 23 Haziran lokal seçimlerinde, Türkiye genelinde 11’i büyükşehir, 10’u da vilayet olmak üzere 252 belediye kazanan CHP’de, belediyelerin aktif bir formda hizmet vermesini sağlamak için çalışmalara başlandı.

Bu kapsamda, 25-27 Temmuz’da Afyonkarahisar’da kampa girecek parti, bu çalışmaların yol haritasını belirleyecek.

Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak kampta, partinin bütün belediye liderleri hazır bulunacak.

Kampta, liderlerin birbirleriyle koordineli çalışmaları başta olmak üzere, yapılacaklara ait görüş alışverişinde bulunulacak.

CHP’nin aldığı belediyelerdeki meselelerin masaya yatırılacağı kampta, bunların tahliline ait projeler ve planlamalar da ele alınacak.

Yerel seçimlerde yakalanan muvaffakiyetin sürdürülmesi amaçlanan CHP’de, “ekonomik kriz, işsizlik ve istihdam” problemlerine da yerelde tahlil aranacak.

Belediye meclislerinde “CHP’li belediyelerin çalıştırılmama” ihtimali üzerinde de duran ana muhalefet partisi, bu mevzuda izlenecek siyasetlere ait de hareket biçimi belirlenecek.

Koordinasyon Merkezi anlatılacak

Kurulması planlanan “Yerel İdare Uyum Merkezi”nin ayrıntıları da Afyonkarahisar’daki kampta netleşecek. Bu kapsamda, belediyelerle “araştırma, proje geliştirme, finans, bütçe, irtibat ve hukuk” alanlarında iş birliği içerisinde çalışacak altı farklı ünite kurulacak.

Kampta, bu gayeyle CHP’li bütün belediyelerin kurulma evresinde olan Uyum Merkezi ile ahenk içinde çalışması için sunum yapılacak.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu