DenizBank’tan “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi”

DenizBank’tan yapılan açıklamaya nazaran, banka, konut almak isteyen ve kullanacağı konut kredisinde faiz oranlarının müspet tarafta değişiminden faydalanmak isteyen tüketiciler için “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi” eserini sundu.
DenizBank’ın dün prestijiyle hayata geçirdiği yeni eserde, faiz değişim sıklığı kredi kullandırımı sırasında 6 yahut 12 aylık dönemlerde olacak formda tüketici tarafından seçilebilecek. Bununla bir arada Merkez Bankası tarafından ilan edilen TÜFE referans oranı ile aylık 0,5’e endekslenen faiz oranı üzerinden 120 ay vadede kredi kullanılabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Perakende Bankacılık Kümesi Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, şunları kaydetti:

“DenizBank olarak hareket noktamız her vakit, değişen piyasa kaidelerinde müşterilerimizin muhtaçlıkları doğrultusunda hayatı kolaylaştırabileceğimiz bir hizmet modeli. Eser yelpazemiz, hayata geçirdiğimiz inovasyon ve projeler büsbütün bu anlayışın birer meyvesi… Bu doğrultuda, piyasada oluşan konut alım fırsatlarından yararlanmak isteyen lakin faiz oranlarının önümüzdeki periyotta düşeceği beklentisiyle kararlarını erteleyen müşterilerimize özel olarak Enflasyona Endeksli Konut Kredisi eserimizi geliştirdik.

Bu eseri kullanan müşterilerimizden, kredilerinde erken ödeme, orta ödeme yahut kapama yapmak istediklerinde erken ödeme fiyatı almıyor, faizlerin gereğince düştüğünü gördüklerinde diledikleri an masrafsız sabit faizli konut kredisine dönme seçeneği sunuyoruz. Ayrıyeten, enflasyonun artması ihtimaline karşı da eserimize tüketiciyi aşikâr bir düzeyden sonra koruyacak bir tavan faizi tanımladık. Önümüzdeki devirde de müşterilerimizin muhtaçlıklarını yakından takip etmeye ve yenilikçi çalışmalarımızla onların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: AA

Başa dön tuşu