DHL Freight’in ‘2020 Stratejisi’ kapsamında yatırımları sürüyor

DHL markasının birbirinden bağımsız hizmet veren dört iş ünitesinden biri olan DHL Freight, ‘2020 Stratejisi’ kapsamında tüm dünyada yatırımlarına devam ediyor. 2018 yılında Manisa OSB’de 38 bin metrekare alana sahip yeni depo yatırımı gerçekleştirdikleri bilgisini veren DHL Freight Türkiye Ülke Pazarlama ve Satış Müdürü Çağla Mutluer, “Bölgede toplamda 50 bin metrekareyi bulan bir depo yatırımımız bulunuyor. Türkiye’deki bu yatırım, karayolu nakliyatında pazar ve kalite başkanı olma gayesiyle DHL Freight’in 2020 stratejisinin bir kesimi olarak hayata geçirildi. DHL Freight, bu gayeye ulaşmak için 32 ülkedeki 200 terminalinden oluşan ağına yatırım yapmaya devam edecek” dedi.

Yeni depo artan taleplere karşılık verebilecek

DHL Freight Türkiye Ofisi olarak 2004’ün sonlarına hakikat faaliyete başladıklarını hatırlatan Çağla Mutluer, bugün prestijiyle İstanbul’da genel müdürlüklerinin yanı sıra Ankara, Bursa ve İzmir’de memleketler arası nakliyat hizmetlerinden sorumlu şubelerinin, Düzce’de uluslararasına entegre halde kurulan yurtiçi nakliyecilik şubesinin ve Manisa’da depolarının bulunduğunu açıkladı.

38 bin metrekareye sahip Manisa’daki depolarının açılışını Temmuz 2018’de yaptıklarını söyleyen Mutluer, “Modern teknoloji ile inşa edilen Manisa 3 depomuz, Manisa sanayicisine inancımızın ve onların büyümesine katkı sağlama kararlılığımızın bir sembolü. Yeni depomuz, Türkiye’nin büyüyen iktisadı ve lojistik dalına paralel, artan müşteri talebine cevap verebilmek için inşa edildi. Deponun işletmesi için ise yeni istihdam fırsatları sağladık” biçiminde konuştu.

2018 yılında yaklaşık yüzde 20 büyüdü

DHL Freight olarak geniş bir eser ve hizmet portföyüne sahip olduklarına dikkat çeken Çağla Mutluer, grupaj yükleri ve eksiksiz TIR hizmetinin yanı sıra gerektiğinde intermodal hizmetleri ve Ro-Ro’yu da devreye aldıklarını söyledi.

Ayrıca yüksek kalite ve ekstra güvenlik kriteri gereken katma pahası yüksek yükleri de taşıdıklarını kaydeden Mutluer, 2016 yılı prestijiyle Türkiye genelinde memleketler arası taşımalarını organize ettikleri birçok müşterinin yurtiçi nakliyecilik işlerini gerçekleştirmeye başladıklarını bildirdi. Depolama ve fuar lojistiği hizmeti de verdiklerini açıklayan Mutluer, fuar lojistiği faaliyetleri kapsamında firmaların stantlarından sergileyecekleri promosyon eserlere kadar tüm yüklerini taşıdıklarını aktardı. Proje nakliyeciliği için ise farklı bir gruplarının bulunduğunu belirten Mutluer, yeni açılan şubeleri, büyüyen takımları, geniş eser ve hizmet ağları sayesinde kurumlara daima ve inançlı bir nakliyat operasyonu sunduklarını vurguladı.

Sürdürülebilir büyüme performanslarını 2018’de de devam ettirdiklerini söyleyen Çağla Mutluer, DHL Freight Türkiye olarak yaklaşık yüzde 20 büyüme oranı ile gayelerine ulaştıklarını bildirdi.

Bu sene de gayelerine parelel biçimde ilerlediklerini belirten Mutluer, şöyle konuştu: “Doğru servis, uygun kalite ve müşteri odaklılığı ile alanında uzman sertifikalandırılmış tüm grubumuzla gayemize odaklanmış durumdayız. 2019 yılında öne çıkan konularımız hizmetlerimize katma paha katacak, müşterilerimize sürdürülebilir ve istikrarlı kalitede hizmet vermemizi devam ettirecek dijital atılımlarımız olacak. Müşteri hizmetlerimizde sürdürülebilir gelişim odağıyla yeni projelerimiz var.”

“İtalya ve Fransa’da büyümeyi sürdüreceğiz”

DHL Freight olarak Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da kara ve raylı sistem nakliyeciliği organizatörlüğünü yürüttüklerini açıklayan Çağla Mutluer, gerçekleştirdikleri milletlerarası taşımalarda Almanya, Benelüx ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Fransa ve İtalya’nın öne çıktığını söyledi.

Bu sene İtalya ve Fransa’da büyüme gayelerinin gündemdeki yerini koruduğunu belirten Mutluer, “Bu sınırlar DHL Freight Türkiye için odak noktasında kalacak ve bu sınırlarla yıl boyunca müşterilerimize değerli fırsatlar sunacağız. Alternatif eser çeşitliliğimiz, rekabetçi fiyatlarımız ve servis kalitemizi, marka gücümüz ile birleştirerek amaçlarımız doğrultusunda lojistik denilince akla gelen birinci firma olmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başa dön tuşu