Erdoğan: Ruhlarını iblise satanlar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndaki 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Buluşması’nda konuşuyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz’da, milletimizin istiklalini ve ülkemizin istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdini selamlıyorum. Peygamber ocağı TSK’nin ülkesine gönülden bağlı her bir subayını, astsubayını, uzman çalışanını ve erlerini alınlarından öpüyorum.” dedi.

Erdoğan, “O gece dünyaya örnek teşkil edecek bir dik duruş sergileyen medyamıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, aydınlarımıza buradan şahsım ve milletim ismine bilhassa teşekkür ediyorum. Millet sokakta istiklalini korurken, milletin vekilleri de orada demokrasiye, ulusal iradeye sıkı sıkıya sahip çıkmıştır.” sözlerini kullandı.

Erdoğan şunları söyledi:

“Önceki darbelerde ulusal iradeye, Meclis ruhuna akın olsa bile Meclis binası fiilen maksat alınmadı. 15 Temmuz’daki darbeye teşebbüs eden caniler bunu bile yaptılar. Hiçbir darbe, hiçbir darbe teşebbüsü yapanların yanına kar kalmadı, Allah’ın müsaadesiyle bundan sonra da kalmayacaktır. Bizler milletçe, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize, devletimize sahip çıktıkça, hiçbir gücün eli Allah’ın müsaadesiyle oralara ulaşamayacaktır. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamayacaktır.”

“O karanlık gecedeki ezan ve selalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse bundan sonra da tıpkı inanç, heyecan, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.” diyen Erdoğan, “Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler.” biçiminde konuştu.

Erdoğan, “Her anımızda bilhassa de 15 Temmuz’da şehitlerimizi, gazilerimizi, meydanları dolduran kahramanlarımızı daima kalbimizde yaşatacağız.” dedi.

Atatürk Havalimanı’ndaki aktifliğe katılan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Devlet Konukevi önündeki apron bölgesinde bir ortaya geldi.

Apronda kurulan dev platformun önünde toplanan vatandaşlar, vakit zaman “Dik dur eğilme” ile darbeleri kınayan sloganlar attı.

Programda, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Grubu konser verdi.

Etkinlikte birtakım sanatkarlar, 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü sırasında şehit ve gaziler için türkü, marş ve şiirler seslendirdi.

15 Temmuz gazilerinin isimlerinin slayt olarak ekranlara verilmesinin akabinde programda, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı tarafından hazırlanan sinemanın gösterimi yapılacak.

Daha sonra aktiflik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın alana teşrif etmesinin akabinde tüm şehitlerin isimlerinin okunmasıyla devam edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı’na geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Buluşması”na katılmak üzere Ankara’dan İstanbul’a geldi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle organize edilen aktifliğe katılmak üzere İstanbul’a gelen Erdoğan’ı taşıyan özel uçak “TUR”, saat 20.05’te Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’ne indi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan da İstanbul’a geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ı, havalimanında 15 Temmuz gazileri ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Bayram Şenocak ve başka ilgililer karşıladı.

Bu esnada, 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü ile uğraş sırasında tüm yurtta verilen selalara atıfla havalimanında da sela okundu.

Buluşmanın gerçekleşeceği Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önündeki apronda vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarını sallayarak, Erdoğan’a dayanak tezahüratları yaptı.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu