Fireworks of My Heart

Bunun başka bir kahraman itfaiyeci serisi olduğunu görünce, kısa süre önce sona eren ADWTF serisini düşündüm. Ne kadar güzel bir hikaye olsa da, bir bölümü bitirecek kadar uzun süre uyanık kalamadım.
Bu farklı bir yol ve biraz daha ilginç. Kendimi uyanık kalırken buldum ve ilk 8 bölümün tamamını bitirdim.

Elbette ele alınması gereken geçmiş hikayeleri var ama eksik bağlantılar bırakacak kadar derinlemesine hiçbir şey yok. İstasyonlara bölünen ve aile tarafından ayrılan genç bir aşkın öyküsünü anlatıyor. İkisi de kendince kahramandırlar ve kırgınlık ve nefret, gömülmüş gizli duyguları tetikler.

Ml’nin üniformalı iş arkadaşları/kardeşleriyle olan bağlantısı, bu ayara sahip çoğu diziye benzer.
Fl, kendi hatası olmadan bulunduğu konum nedeniyle iş arkadaşlarıyla arasının iyi olmasını sağlamakta zorlanıyor. Yine de, (kariyerinde başarıya giden yolda) ona karşı nasıl hissettiğiniz konusunda çok sevdiğim bir DGAF tavrına sahip olduğunu söyleyeceğim.

FL’nin tek zayıflığı, Song Yan’ın çok zehirli bir aileden uzaklaşamamasıdır. Demek istediğim, annesi, erkek kardeşini ve kendisini yetişkinliğe kadar takip eden korkuyu eğitmek ve aşılamak için zihinsel istismarı kullandı. Evet, anneleri ve babaları Narsist Ebeveynlerin başlıca örnekleridir. Büyük biraderin de kafası karışmış durumda ve en az onlar kadar acı çekiyor ama nedenini öğreneceksiniz.

İki başrolün kimyası var. İstenildiği kadar köklü değil ama iki başrol arasında bir miktar kimya var. Xu Qin’in içini döktüğü ve oldukça karakterli olduğu bir sahne var. Ancak SY, orada burada kaşlarını çatmanın yanı sıra çok az duygu gösteren çok tek boyutlu bir görünüme sahip. Eğer XQ olmasaydı geçmişte ya da günümüzde derin bir bağları olduğuna gerçekten inanamazdım. Ama duyguları ve bağlantılarıyla karakter gelişimine yer var.

Her iki başrolün de hayranı değilim ama işlerini gördüm.
Yang Yang – kaşlarını çatmada, ciddi görünmede ve aynı zamanda kafası karışmada harikadır. Yine de karar verdiğinde harika bir gülümsemesi var. Ancak onunla bazı sahneler için gereken duyguyu gerçekten eklemiyor. Bunun nedeni muhtemelen karakterinin incinmiş olması ve her an diğerlerinin yanı sıra kendisinin de hayatına son verebilecek bir kariyere sahip olmasıdır.

Wang Churan, karakterinin başlangıçta gerektirdiği tek bir duyguya sahip değilmiş gibi görünme konusunda harika. Fireworks of My Heart izle diye aratan hiç kimse pişman olmaz.
Büyürken çok az sevgi gördü. Muhtemelen travma geçirmişti. (Kendi çıkarları söz konusu olduğunda bile bir yetişkin olarak neden bu kadar itaatkar olduğunu daha sonra öğreneceksiniz.) Bununla birlikte, ml ile karşılaştığında duygularını gösteriyor.

Mutluluğu yalnızca onunlayken deneyimlediği için bu mantıklı olacaktır. Karakteri aynı zamanda yıllar önce onu gülümseten şeyle yeniden bağlantı kurmaya çalışan boş bir insan kabuğunu da çağrıştırıyor. Böyle bir karaktere sahip olduğunu söylemeliyim ve eminim ki yapımcılar onu bu rol için seçerken akıllarında da bu vardı. Onu konfor alanından uzaklaştıracak karakterlere ihtiyacı olabilir. Çin Dizileri İzle denince akla gelen ilk dizilerden olmayı başarmıştır.
Bu yüzden benim tek endişem iş arkadaşlarıyla nasıl göründükleri değil, kimyaları olacak. Bir hayat kurtarmaya çalışırken gülenlerden bahsediyorum. Sanırım bu tuhaf olurdu.

Sevimli, eğlenceli, sevgi dolu, sakinleştirici, canlandırıcı ve keyifli. Hikaye anlatımı yaklaşımında daha sakin ve rahatlatıcı bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda, çok yoğun bir diziden sonra harika bir seçim olabilir. Aşkları ikisi için de çok anlamlı görünüyor ve bu her zaman ilginç bir bakış açısı.

Artıları
•CGI oldukça iyi.
• Konu oldukça iyi görünüyor.
•Aşk şimdilik sadece iki kişiyi içeriyor. (Değişebilir)
•Yapımcılar ve ekip çok çalışmış görünüyordu.
•Oyuncular olağanüstü işler çıkarıyor. (çoğu deneyimlidir)
•İtfaiyecilerin aldığı riski ve önemini gösterir.
• Tekrar tekrar analiz edilmesi gereken gülünç derecede karmaşık bir senaryo yok.
•Ayrıca duygularınızı harekete geçirecek çok fazla kaza sahnesi de sunmuyor.
•Her şey karakterler ve onların iş, aile, kariyer, yaşam ve aşktaki gelişimleriyle ilgilidir.
•Yeniden izleme değeri şu an için oldukça yüksektir.

Eksileri
•İki kere gördükten sonra gördüm. (Benzer hikayeler defalarca yapıldı)
• 40 bölüm olduğundan dram önümüze çıkıyor.

Başa dön tuşu