Günaydın, Avrupa’ya taşıma hacmini artıracak

2018 yılını 80 adet alımlı ve 120 adet römorkluk araç filosu ile kapatan firma, birebir yıl içinde farklı kesimlere de yatırımlar yaptı. Günaydın Milletlerarası Nakliyat; kara, deniz, hava ve demiryolu nakliyeciliği ile memleketler arası kurye, gümrükleme ve depolama hizmetleri veriyor.

Araç filosunun daima yeni ve güçlü olmasının yanı sıra toplam kalite ve müşteri memnuniyetine de ehemmiyet verdiklerini söyleyen Günaydın Milletlerarası Nakliyat İdare Şurası Üyesi Muhammed Günaydın, “Firmamız Kayseri’de 1993 yılında kuruldu ve Avrupa ülkelerine ihracat yüklerini taşıyoruz. Her yıl araç filomuzu genişleten yatırımlar yapıyorduk. Lakin 2018 yılında yüklü olarak farklı bölümlere yatırım yaptık. 2017 yılında başlattığımız farklı bölüm yatırımlarını 2018 yılında tamamladık. Dükkanlar ve depolama merkezleri inşa ederek, iktisada katkıda bulunmayı tercih ettik. Bu sayede büyük, orta ve küçük ölçekteki esnaf ve işletmelere yeni iş yerleri ve yeni kalkınma alanları sunduk” dedi.

“2019 durağan geçecek”

2019’un yatırım yılından çok, durağan bir yıl olarak geçeceği öngörüsünde bulunan Muhammed Günaydın, “Euro 6 motora sahip araçlar ve yeni sistem römorklarla inançlı nakliyata devam edeceğiz. Araç filomuzu 2018’de 80 alımlı ve 120 römorka çıkardık. İhracata yönelik üretim yapanların yanı sıra eseri taşıyanın da desteklenmesi ve üye olduğumuz kuruluşların kesime yönelik taşımacının problemlerine tahlil geliştirmek için efor göstermeleri haline çok daha güzel çalışma kaidelerine kavuşacağımıza da inanıyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu