IATI ile Sabre’den stratejik paydaşlık

Türkiye’nin önde gelen online seyahat şirketi ve seyahat servisleri platformu IATI ile küresel seyahat sanayisinin önde gelen teknoloji sağlayıcı şirketi Sabre, dağıtım servisleri ve teknoloji servisleri konusunda işbirliği mutabakatı imzaladı.

Yapılan muahede ile IATI’nin 80 ülkedeki 38 binden fazla seyahat acentesi Sabre’in 420’den fazla havayolu, 750.000 otel, yüzlerce cins operatörü, tren, otomobil ve yat kiralama tedarikçilerinden oluşan GDS pazarına erişim sağlayıp dünyanın her yerinde şahsileştirilmiş seyahat paketleri satabilecek. Geniş eser yelpazesi, süratli karşılık müddetleri ile Sabre tahlilleri IATI acentelerine müşterilerinin gereksinimlerini karşılamalarını sağlayıp özel fiyatları ve ek servisleri ile de seyahat tecrübelerini daha da geliştirecek. Birebir vakitte IATI, Sabre’ın rezervasyon sonrası otomasyon sistemleri ve gelir optimizasyon araçları ile aktifliğini arttırırken maliyetlerini düşürüp karlılığını daha da arttıracak.

Yapılan bu işbirliği hacminin 120 milyon USD’ye ulaşması bekleniyor.

Yeni iş iştirakini pahalandıran IATI İdare Şurası Lideri Levent Aydın, kararlı milletlerarası bir büyüme seyahatine çıktıklarını ve Sabre ile kurulan bu stratejik iştirakin her iki şirketin de coğrafik büyüklüğünü arttırmasına imkan sağlayacacağını ve iş ortaklarına sundukları servis ve teknolojileri daha da geliştireceğinin altını çizdi.

Dünyada 80 ülkede faaliyet gösteren IATI’nin mahallî varlık ve güçlü milletlerarası büyüme perspektifini birleştirmeyi başardığını söyleyen Sabre Online Lider Yardımcısı Sean McDonald ise günümüz seyahat müşterilerinin giderek daha fazla değer verdiği problemsiz kullanıcı tecrübesinin sağlanmasında teknolojinin hissesini kavramış IATI üzere kararlı ve ileriyi düşünen bir partnerle anlaşmaktan heyecan duyduklarını söz etti.

Başa dön tuşu