İBB 6’ncı Kent Lokantasını hizmete açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 6’ncı Kent Lokantası’nı, üniversite öğrencilerinin ağır olarak ikamet ettiği Avcılar’da açtı. Merkez Mahallesi Şamlı Sokak 33 numarada açılan Kent Lokantası’nın birinci tabldotlarını İBB Lideri Ekrem İmamoğlu dağıttı.

CHP milletvekili Turan Aydoğan, Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli ve CHP İBB Meclis Küme Başkanvekili Doğan Subaşı’nın eşlik ettiği İmamoğlu, öğlen yemeğini, çoğunluğu öğrencilerden oluşan bir kümeyle birlikte yedi. İmamoğlu, dışarıda toplanan vatandaşların ağır ilgisini karşılıksız bırakmayarak, sandalye üzerinde kısa bir konuşma yaptı.

“Az kaldı gidecekler”

Altıncı Kent Lokantası’nı Avcılar’da açmış olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren İmamoğlu, şunları söyledi: “Beş adedinden, tam 300 bin kişi faydalandı son 4-5 ayda. Gönül öteki gereksinimleri karşılamayı dilerdi, isterdi lakin ne yazık ki ekonomik meseleler, insanlarımızın düşük fiyatla daha yeterli beslenmesine dönük, ki öncelikle öğrencilerimiz, onlara çok hoş bir hizmet oldu bu. Burada gençlerin hararetini görünce de çok memnun oldum. Hepinizi çok seviyorum. Bütün Avcılar’a, Belediye Liderimizle birlikte, hoş hizmetler sunmanın ağır uğraşı içerisindeyiz. Marmara Caddesi, E-5 girişindeki meydanımız, Kıyı Parkı, tümden Avcılar’a yakışan, yıllardır dokunulmamış yerleri en düzgün biçimde çözme çabası içerisindeyiz. Bu bölgenin en büyük muştusu, natürel ki Sefaköy- Beylikdüzü metrosu olacak. Ağır uğraş içerisindeyiz. Israrla bakanlık, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Planı’na almıyor. Lakin zati gidecekler, az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı, ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi, ülkemize daima birlikte ispat edeceğiz. Şunu söyleyelim: Bu memleketin çocukları, gençleri, bayanları, erkekleri çok umutlu olsun. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon beşere aittir, bir bireye ya da bir zümreye ilişkin değildir. 86 milyon bireye aittir. Bu milletin tapusunu, tekrar millet devralacak. Hepinize hoş günler diliyorum. Her şey çok hoş olacak. Sevgiyle, hürmetle kalın.”

Yalnızca bayanlar çalışıyor

Sadece bayanların istihdam edildiği Kent Lokantaları’nın menüleri, İBB Lojistik Dayanak Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, tecrübeli aşçılarca ihtimamla hazırlanıyor. Kent Lokantaları’nda 4 çeşit yemek 29 TL’den, meşrubat 5.5 TL, tatlı 7 TL, su da 1 TL’den satılıyor. Sayıları 5’e ulaşan Kent Lokantaları Çapa, Bağcılar, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar ve Avcılar’da hizmet veriyor.

Başa dön tuşu