İklimlendirme sektörü, ISK-SODEX Fuarı’na odaklandı

Sektörünün birinci ve en değerli fuarı olan ISK-SODEX İstanbul kapsamında firmalar en yeni eserlerini TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergileyecek. İklimlendirme dalının bütün bileşenlerini bir ortaya getirecek ISK-SODEX, 2-5 Ekim 2019 tarihleri ortasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. ABD, Kanada, Hindistan, Almanya, Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri üzere stratejik pazarlarda işbirliklerini artıran kesim, yurtiçi ve yurtdışından müşterileriyle buluşacağı ISK-SODEX Fuarı’nı bekliyor. Fuar kapsamında düzenlenecek Memleketler arası Satın Almacı Heyeti Programı ile kelam konusu pazarların en büyük şirket ve birlikleri İstanbul’da bir ortaya gelecek.

“Fuarımızı ziyaret eden alıcıların sayısını artırmayı hedefliyoruz”

Şimdiden değerli bir alanı satılan, 2–5 Ekim 2019 ISK-SODEX Fuarı’nda Almanya, Çin, Fransa, Hindistan, Hollanda, İtalya, Güney Kore ve Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Pakistan, İspanya, İran, Rusya, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya üzere ülkelerden de iştirakçiler yer alıyor. İklimlendirme dalının Türkiye endüstrisinde kıymetli ihracat alanı olduğuna ve her geçen yıl yeni ihracat rekorları kırdığına dikkat çeken Hannover Messe Sodeks Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Sektörün yurtdışı pazarlarında önemli bir rekabet gücü var ve bu potansiyelini memleketler arası bir fuarda sergilemesi çok değerli. ISK-SODEX Fuarı, 2018 yılı Şubat ayında 105 ülkeden kıymetli alıcı kümelerine mesken sahipliği yaptı. Bu bağlamda bu yıl maksadımız, mevcut ziyaret eden ülkelerden fuarımızı ziyaret eden alıcıların sayısını artırmak” dedi.

Kühnel, bunun yanında ihracat potansiyelinin yüksek lakin ihracat hacminin düşük olduğu farklı pazarlara yönelik yeni pazarlardan yeni ziyaretçileri ISK-SODEX Fuarı’nda bölüm temsilcisi iştirakçileriyle buluşturmaya odaklandıklarını kaydetti.

Pakistan, Batı Afrika ve Tanzanya, Avrupa, Ortadoğu, Türk cumhuriyetleri üzere ülke ve bölgelerin yakın bağlar kurulan en önemli yeni pazarlar ortasında yer aldığını tabir eden Alexander Kühnel, bunun yanı sıra Türkiye ihracatçıları için Afrika ve Güney Amerika ülkelerinin de son derece kıymetli olduğunun altını çizdi.

ISK-SODEX’in tüm tanıtım bağlantı faaliyetlerini de kesimin 2019 yılı ihracat yol haritası ve beklentisi doğrultusunda şekillendirmeye devam ettiklerini belirten Kühnel, “ISK-SODEX Fuarı sürecinde dalın avantajlarına yönelik destekleyici programlar yürütecek; iştirakçi ve ziyaretçilere tanışma, iş irtibatları kurma, bilgi ve tecrübe paylaşımı konusunda yeni imkanlar sunacağız” diye konuştu.

Başa dön tuşu