İla, 2019’da yüzde 20 büyüyecek

İla’nın çalıştığı şirketlerin işini ve iş muhtaçlıklarını anlayan ve bu gereksinimlere uygun tahliller üreten bir marka olduğunu tabir eden İla Lojistik Danışmanlık kurucusu Özgür Akın, “Biz işe özel depo tahlilleri üretiyoruz. Standart değil, işin kurallarına uygun ve yüksek verimlilik içeren işler ortaya koyarak farklılaşıyoruz. Üretim yapan şirketler için azamî verimliliği sağlayarak, akıllı depo sistemleri üretiyoruz” dedi.

Bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmak istiyor

Yurtdışında iştirak muahedeleriyle iki projeye yönelik ekipmanları Türkiye’de üretip yurtdışına gönderdiklerini kaydeden Özgür Akın, bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmayı planladıklarını söyledi. Uluslararsı standartlarda üretim yaptıklarını belirten Akın, prensip ve standartları sayesinde küresel bir marka olarak hizmet verdiklerini söz etti.

Ekonominin en büyük muhtaçlığı olan katma paha ve verimliliğin, depo idaresi ile başladığını lisana getiren Akın, “Firmaların iş verimliliği için hakikat depoları tasarlıyoruz. İş planımızı verimlilik ve katma paha odaklı oluşturuyoruz. Global ölçekte iş yapabilme yeteneğimiz ve deneyimimiz var. Çalıştığımız iş ortaklarımız küresel pazarda önde gelen markalar ve biz bu birliktelikle güç kazanıyoruz” diye konuştu.

Endüstri 4.0’ın yeni bir düşünme hali ve iş yapma biçimi getirdiğini belirten Özgür Akın, yaşanan sürecin üretimi ve düşünme biçimini değiştiren bir periyot olduğunun altını çizdi.

“Endüstri 4.0 bir fırsat”

Akon, kelamlarına şöyle devam etti: “Tarım ihtilali, sanayi ihtilali, bilişim ihtilalinin akabinde bu alanlardaki gelişmeleri daha da ileriye taşıyacak bir devir Sanayi 4.0 ile başladı ve bunun tesiri tüm üretim ihtilallerinden güçlü olacak. Sanayi 4.0 ile üretim biçimi değişiyor. Makinelerin bağlantısı ile verimlilik, katma bedel sağlamanın en kıymetli konusu haline geliyor. Bu da bizim üzere özel akıllı depolar tasarlayıp üretenler için çok değerli tesire sahip.”

Üretim yapan markaları sanayi 4.0’a hazırladıklarını ve rekabetçi olmalarını sağladıklarını söyleyen Özgür Akın, “Sağladıkları yalınlık ve iş gücü tasarrufu sonucunda ‘doğru eser hakikat yere hakikat zamanda’ prensibini aktif bir biçimde işletiyoruz. Sanayi 4.0’ın bir risk değil, üretim yapanlar için fırsat olması için çalışıyoruz” dedi.

Akıllı sistemlerin tedarik zinciri süreçlerine direkt tesiri olduğunu belirten Akın, “Depolama sistemlerinin daha sağlıklı ve anlık data idaresi, daha yüksek depolama verimliliği ve sevkiyatlardaki süratlilik ve doğruluk oranlarını artırma, iş gücünün efektif kullanımı, süratli aksiyon alabilme kabiliyeti kazanılması, işin doğruluk oranının artması ve maliyetlerin azalması üzere birçok hususta avantaj sağlıyor” diye konuştu.

Başa dön tuşu