İYİ Parti, TRT hakkında suç duyurusunda bulundu

İYİ Parti, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında ekrana çıkarılmasıyla ilgili TRT hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

Bazı YETERLİ Parti milletvekilleriyle Ankara Adalet Sarayı’na gelen Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan, yaptığı açıklamada, TRT’nin 23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimleri öncesi terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan ve 74 askerin şehit edilmesi buyruğunu veren hain terörist Osman Öcalan’ı ekrana çıkarmasının Türk milletinin vakarını örselediğini söyledi.

Bu yayının TRT’nin yayın hayatına kara bir leke olarak geçtiğini belirten Türkkan, “Röportajda hain Osman Öcalan TRT aracılığıyla terör örgütünün cebir, şiddet, tehdit içeren metotlarını yasal göstererek övmüştür. Terörle Uğraş Kanunu’na nazaran açıkça kabahat işlemiştir. Bu programı hazırlayanlar, bu programın yayımlanmasına müsaade verenler Türk milletine karşı işlenmiş bu cürmün sorumlularıdır ve Türk milletine karşı yargı önünde hesap vermek zorundadırlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkkan ve kimi milletvekilleri, daha sonra TRT hakkında “suçu ve hatalıyı övme, kamu misyonuna ilişkin araç ve gereçleri hatada kullanma, terör örgütünün propagandasını yapma” tezlerinin yer aldığı kabahat duyurusunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu