Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarına 220 erkek öğrenci alınacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilama nazaran, Jandarma ve Kıyı Güvenlik komutanlıklarının muvazzaf subay muhtaçlığının karşılanması hedefiyle 220 erkek öğrenci alınacak.

Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Başkanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ilamına nazaran, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay gereksinimini karşılamak gayesiyle 220 erkek öğrenci alımı müracaatları 1 Temmuz’da başlayacak.

Adaylar, müracaatlarını “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden ve Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Başkanlığı İşçi Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısından yapabilecek.

Ön müracaatta bulunacak adaylarda 1 Ocak itibariyle 21 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak), kuralı aranacak. Ayrıyeten adayların lise yahut dengi okulları bitirmiş olmaları yada 09 Eylül tarihine kadar mezun durumunda bulunmaları gerekiyor.

İlamda, internet ortamı dışında, posta yoluyla yada şahsen yapılan ön müracaatların dikkate alınmayacağı belirtildi.

Başvurusu kabul edilip seçme imtihanlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve imtihanlarla ilgili uygulama temelleri, imtihan merkezi, imtihan tarihi ve başka tüm duyurular “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” internet adreslerinden ilan edilecek.

Adaylar, müracaatla ilgili başlama ve bitiş saatleri, temin koşulları ve öteki ayrıntılara “www.jandarma.gov.tr” ve “www.jsga.edu.tr” adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma ve Kıyı Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Müracaat Kılavuzu”ndan ulaşabilecek.

Ön müracaat müddeti, 26 Temmuz Cuma günü saat 17.00’de sona erecek.

Kaynak: AA

Başa dön tuşu