Konut tekstilcileri modanın merkezi İtalya’da alıcılar ile buluştu

BURSA (DÜNYA) – Uludağ Dokumacılık İhracatçıları Birliği (UTİB), Türk dokumacılığının dünya pazarlarındaki hissesini artırma çalışmaları kapsamında bu defa modanın merkezi İtalya’da başarılı bir çalışmaya imza attı. 15-17 Nisan tarihleri ortasında, İtalya’nın Como kentinde düzenlenen ve dünyanın en itibarlı mesken dokumacılığı fuarı Proposte ile eş vakitli gerçekleşen International Observatory Fuarı’na Sektörel Ticaret Heyeti düzenleyen UTİB, Türk firmalarını kıymetli yabancı alım heyetleri ile bir ortaya getirdi.

Bu yıl UTİB’in 6. kere katıldığı fuarda Türkiye’den butik ve seçkin firmaların olduğu 18 firma yer aldı. Fuarı pahalandıran UTİB İdare Şurası Lideri Pınar Taşdelen Engin ‘Fuara katılan firmalarımız düzenlediğimiz Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında çok verimli görüşmeler gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük alıcılarını bir ortaya getiren Proposte Fuarı ile eş vakitli düzenlenen Observatory Fuarı’na Proposte Fuarı’ndan düzenlenen fiyatsız servisler ile dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçiler gelerek firmalarımızla tanışma ve eserlerimizi görme fırsatını buldular. Fuar mühletince firmalarımız başta İtalya olmak üzere Avrupa ve Amerika’dan çok değerli alıcılar ile birebir görüşme yaptı. Yapılan ticari temaslarla yeni pazarlar için kıymetli adımlar atıldı. Bu fuar dalın ihracat potansiyelini kıymetli ölçüde artıracaktır” dedi.

UTİB Lideri Taşdelen Engin, Türkiye’nin konut dokumacılığı dalında kıymetli bir potansiyeli olduğuna dikkat çekerek, “UTİB olarak, çok kısa müddet içinde konut dokumacılığı bölümüne yönelik iki kıymetli tertipten birisini muvaffakiyet ile geride bıraktık. Artık önümüzde değerli bir tertip daha var. 23-27 Nisan tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenecek CNR EVTEKS fuarı da dünya konut dokuması kesimi için değerli bir buluşma noktası. UTİB olarak her yıl olduğu üzere bu yıl da CNR Evteks Fuarı’na âlâ hazırlandık. Birbirinden farklı tertipler ile bölümümüzü desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Başa dön tuşu