Muş’tan Venezuela’ya çıkarma! 150’den fazla iş insanıyla görüşecek

Bakan Muş’u, Simon Bolivar Havalimanı’nda, Türkiye’nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu, Ulusal Ticaretten Sorumlu Halk Gücü Bakanı Antonio Morales ve Dış Ticaret ve Yatırım Teşvikinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Johan Alvarez karşıladı.

Venezuela Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, iki ülke ortasındaki işbirliği bağlarının güçlendirilmesi hedefiyle “Türkiye-Venezuela Çok Dallı Ticaret Misyonu” toplantısının gerçekleştirileceği bildirildi.

Açıklamada, “Türk iş insanlarından oluşan heyet, kamu ve özel daldan 150’den fazla Venezuelalı iş insanıyla görüşecek. Bu ziyaretin hedefi, her iki ülke ortasındaki ticari stratejik ittifakın pekiştirilmesine gerçek ilerlemek, ticari alışverişi artırmak ve bu hususta imzalanan mutabakatların uygulanmasını teşvik etmek olacak.” sözüne yer verildi.

Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro’nun Haziran 2022’de Türkiye’yi ziyaret ettiğinin hatırlatıldığı açıklamada, bu toplantıların verilen taahhütlerin bir modülü olduğu belirtildi.

Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil Pinto de Twitter hesabındaki paylaşımında, “Devlet Liderimiz Nicolas Maduro ismine Sayın Muş, beğenilen geldiniz. Türkiye ve Venezuela halklarının refahı için bizleri ağır bir gündem bekliyor.” sözünü kullandı.

Türkiye ve Venezuela, geçen yıl 1,1 milyar dolara ulaşan ikili ticaret hacmini en kısa vakitte hedeflenen 3 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Başa dön tuşu