Otokar, sektöründe 14’üncü defa pazar lideri oldu

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 2022’de üst üste 14’üncü defa Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası oldu. Otokar Ticari Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman şu bilgileri verdi: “2022 yılında yurt içi pazardaki otobüs satışlarımız, evvelki yıla oranla yaklaşık yüzde 16 arttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesine teslim ettiğimiz 100 adet metrobüs ile kent içi nakliyattaki yükselişimizi istikarlı biçimde sürdürdük. Birçok kentin toplu taşımada öncelikli tercihleri ortasında yer aldık. Sultan küçük otobüsleri turizm ve servis nakliyatının başkanı olmaya devam etti; Otokar yalnızca Sultan sınıfındaki yurt içi satışlarını yüzde 45 oranında arttırdı. 2022’de eser ailemize eklediğimiz Centro mikrobüslerimiz kısa müddette kısa aralıklı toplu nakliyeciliğin gözdesi haline geldi. Satılan her 3 otobüsten 1’i Otokar markasını taşıdı.”

Otokar’ın yılın ikinci çeyreğinde satışa sunduğu yeni elektrikli otobüsleri e-CENTRO ve e-KENT Körüklü’nün hem ülkemizde hem de Avrupa’nın dört bir yanında büyük beğeni kazandığını belirten Erman “İtalya, İspanya, Romanya ve Sırbistan’dan yeni elektrikli araç siparişleri aldık” dedi.

SULTAN’a büyük kardeş geliyor

Turizm ve servis nakliyatının tercihi olan SULTAN’ın tasarımı yenilenirken yeni bir model eklendi. Yapılan açıklamada, “SULTAN’a yeni bir büyük kardeş ekliyoruz. 9,2 metre uzunluğundaki yeni aracımız 39+1+1 yolcu taşıma kapasitesine sahip” denildi.

Başa dön tuşu