Sabancı, ‘enerji’de yeni halka arz planlıyor

Sabancı Holding Güç Küme Lideri Kıvanç Zaimler dağıtım ve perakende bölümündeki halka arzın akabinde üretim tarafında halka arz için harekete geçtiklerini söyledi.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere nazaran Londra’da düzenlenen FT Energy Transition Strategies Summit’te konuşan Zaimler, borçların azaldığı bir periyotta ek yatırımlarla büyüme potansiyeli gördüklerini belirterek, “Bugün borçlarını ödeyebilen bir şirket olarak tünelin sonundaki ışığı gördük. Dağıtım ve perakende kesimindeki başarılı halka arzın akabinde artık üretim tarafında yeni bir halka arz için harekete geçiyoruz. Burada da yatırımcının
ilgisini çekecek büyük bir öykü koşul. Büyüme nereden gelecek? İşte burada Türkiye’nin yenilenebilir güçteki büyüme motivasyonu bizim de yeni öykümüz olacak. YEKA ihalelerini almak istememizdeki en büyük motivasyon bu oldu.”

Sabancı Holding’in güç faaliyetleri üretim ve dağıtım olmak üzere ikiye ayrılıyor. Elektrik dağıtım şebekesini işleten Enerjisa Güç geçen yılın birinci çeyreğinde halka arz olmuştu.

Başa dön tuşu